Jaguar F-Type a XE

Automobilka Jaguar nejenom patřila, ale stále patří mezi ty výrobce automobilů, které jsou spjaty nejenom s tradicí, ale rozhodně také s unikátností. Ostatně to jasně potvrzuje také model Jaguar F-Type. Ten je i na našem trhu k dispozici ve dvou hlavních provedeních. A to buď jako kupé, tak jako kabriolet. Samozřejmě u variant můžeme očekávat jediné skvělý design a dokonalý výkon. Z hlediska designu je cíl automobilky jasný – vytvořit supersportovní vůz, který nadchne i elegantním vzhledem a pohodlím, se kterým byly vozy Jaguar vždy spojeny.
jaguar-f-type-ritter-gtr
Jinak tomu není ani v případě modelu Jaguar F-Type, který však dbá i na dokonalé jízdní vlastnosti. Na ně má vliv hlavně řada vyspělých systémů, díky kterým se celkově zlepšuje jízdní dynamika a samotný zážitek z jízdy. Ten může přinést také použití motorizace. Motory přeplňované kompresorem se ukazují jako skvělá volba. A to ať už jde o třílitrovou variantu V6 s 380 koňmi, nebo pětilitrovou variantu V8, který dodává výkon jedinečných 550 koní. Milovníci dravé a opravdu rychlé jízdy si zaručeně přijdou na své.
jaguar-f-type-s-coupe
Automobilka ale umí i to, co jí jde odnepaměti nejlépe – elegantní a luxusní automobily. A ty rozhodně dokáže skvěle reprezentovat i model Jaguar XE. Ten je dnes označován za nejkultivovanější sportovní sedan, jaký vůbec můžete na trhu pořídit. Právě kombinace elegantního vzhledu, luxusních materiálů v interiéru, ale i dobrému výkonu je důvodem, proč si ho zamilovat. Navíc právě tato, a to konkrétně čtvrtá generace tohoto modelu se může pyšnit tím, že je postavena na zcela nové hliníkové platformě. Ta nabídne lehkost, ale zároveň jedinečnou tuhost karoserie. Pro pohodlí z jízdy kombinované s dobrým výkonem ideální kombinace. To vše ve spojení s moderními systémy, které pomohou s ovladatelností, ale mají vliv i na bezpečí jak řidiče, tak i všech spolujezdců.
jaguar-xe