Tour de France a Škoda – tradiční kombinace

Bylo tomu poprvé v roce 204, kdy tuzemská automobilka Škoda hrdě oznámila, že bude podporovat známý cyklistický závod Tour de France. A jelikož jde o opravdu prestižní podnik cyklistického seriálu, snažila se Škodovka o toto partnerství i následující roky. A jelikož pořadatelé byli nadmíru spokojeni, můžeme oznámit, že Škodovku budeme v pelotonu vídat i dnes. Pokud počítáte, po kolikáté to je, musíme samozřejmě oznámit, že je to již dvanácté účinkování této automobilky na daných závodech.

Celkem uvidíme 250 automobilů

Pokud myslíte, že na samotný podnik se vypravuje jenom několik aut, rozhodně je to velký omyl. Už v minulých letech představoval jejich počet více než 200 konkrétních kusů. A letos tomu nebude jinak. Na tento prestižní závod se totiž chystá vypravit celkem 250 automobilů. A tak se můžeme těšit, že budeme vozy potkávat jako doprovodná vozidla po celou dobu jednotlivých etap. Ta první odstartuje dne 4. července a ta poslední skončí 26. července, kdy se dozvíme hlavního vítěze celé tour.

Včetně unikátní Škody Superb

A i když je dané partnerství automobilky a závodu již tradiční a mnohé nepřekvapí. Něco zajímavého si automobilka přece jenom přinesla. V první řadě bude partnerem Zeleného trikotu, což v minulosti nebývalo. Tím hlavním je ale fakt, že jako diváci budete moci spatřit i unikátní vůz Škoda Superb, a to ve výrazné červené barvě. Ten bude k vidění na jednom jediném místě, a to vždy v čele vozu, jelikož automobil povede celé čelo pelotonu. A kdo si v něm bude moci jeho jízdu užívat? Bude to vůz šéfa samotné tour, tedy Christiana Prudhommea. Zkrátka ředitelský vůz pro skutečného ředitele. A jak vyznělo z posledních informací a rozhovorů, i on sám si ho dosti pochvaluje, a to zvláště pro jeho pohodlí, stejně jako pro dostatek místa, které je uvnitř k dispozici.