Evropské prodeje v roce 2017 – komu a jak se dařilo?


Warning: Undefined array key "random_ads_start_direction" in /data/web/virtuals/344391/virtual/www/domains/auto-gril.cz/wp-content/plugins/ad-injection/ad-injection.php on line 2173

Pravidelně pro vás připravujeme různé žebříčky, které mají ukázat, jaké vozy a motory jsou nejlepší, nebo jaké jsou nejhorší. Také vám ukazujeme, která auta patří celosvětově o ty, o které je největší zájem. A v tomto podobném duchu budeme i pokračovat. Jenom s tím rozdílem, že se z celého světa stáhneme do Evropy. Také si jasně vymezíme konkrétní časové období. Jelikož rok 2017 je u konce, je ideální zaměřit se právě na statistiky evropských modelů během roku 2017. Kterým se dařilo nejvíce? To nyní můžete zjistit. Pro řadu z vás se může jednat i o zajímavé vodítko s ohledem na to, jaký možný model vozu vám může přijít vhod.

Volkswagen Golf

Těžko byste v rámci celé Evropy hledali takový automobil, který by byl spojený jak se současným, tak pochopitelně také s historickým úspěchem. Skutečně jenom málokoho tedy překvapí, že v rámci Evropy se v roce 2017 nejvíce dařilo modelu, kterým je Volkswagen Golf. Když se podíváme na přesné číslo, které automobilka uvedla jako počet prodaných kusů, tak rozhodně ohromí. Je to přesně 445 206. Vůz tak jenom potvrzuje své kvality, a to pokud jde o svou spolehlivost, zajímavý a přitom jednoduchý design, stejně jako nezklame ani v rámci univerzálnosti. A kde se mu dařilo nejvíce? Není nic překvapivého, že maximum modelů se prodalo v domovském Německu. Dále to bylo i sousední Rakousko, stejně jako nelze zapomenout ani na Belgii.

Renault Clio

Tento malý Renault v roce 2017 jasně potvrdil to, co se od něho očekávalo. Že si díky svým vlastnostem dokáže najít cestu k mnoha lidem. I zde nesmíme zapomínat na fakt, že se nejedná o žádného nováčka. V souvislosti s rokem 2017 mluvíme už o čtvrté generaci tohoto vozu, která se však na trhu představila už v roce 2012. To jí ale nijak neubírá na zajímavosti. A tak se rok 2017 stal pro tento model velmi úspěšný, protože se prodalo celkem 298 990 vozů. A kde nejvíce? Jasně vyhrávala trojice zemí, a to domácí Francie, a dále Portugalsko a Nizozemsko.

Volkswagen Polo

Německá automobilka zkrátka a jednoduše ví, co evropským zákazníkům nabídnout, aby se o to doslova poprali. To je případ modelu, kterým je Volkswagen Polo. Ten má v Evropě v roce 2017 třetí místo. To se tak stává zajímavou a velmi potěšující tečkou za modelem, u kterého se chystá nová generace. Pokud naváže na tyto popisované úspěchy, jenom se potvrdí celková stabilita daného modelu, který je pro svou jednoduchost a zajímavost velmi oblíbený po celé Evropě. Když se máme podívat i na konkrétní číslo, tak za Golfem stále výrazně zaostává, jelikož prodejnost tohoto modelu je podle informací přesně 255 370 vozů.

Ford Fiesta

Osvědčená značka automobilů, u které by se možná očekávalo, že dominovat bude dlouho protěžovaný a velmi dobře hodnocený Focus. Realita je však jiná a do popředí se v roce 2017 dostal o něco menší model nesoucí označení Ford Fiesta. I když celkový meziroční prodej poklesl, přesto to znamenalo, že se tento model v Evropě dostal na velmi příjemné čtvrté místo, což je u tohoto automobilu velmi zajímavá zpráva. Vliv na toto umístění má hlavně jedna konkrétní země, kterou je Velká Británie. Právě zde se tomuto modelu dařilo z celé Evropy nejlépe a prodeje v této zemi se výrazně podepsaly i na výsledném čísle, které činí 237 770 vozů.

Nissan Qashqai

Když se tento model v Evropě poprvé objevil, znamenalo to hned dvě věci. Tou první bylo to, že ne každý přesně věděl, jak jeho název správně vyslovit. Postupem času se udála i věc druhá, která byla spojena s tím, že zájem o auto stále velmi rostl. Je to hlavně proto, že se automobilce podařilo vytvořit zajímavý unikát. Jak si ho můžeme nejlépe charakterizovat? Jako automobil, který je kombinací praktičnosti a sportovního dojmu. Sportovně-užitkový model tak nadchne každého, kdo od auta očekává hlavně praktičnost, ale zároveň nedá dopustit na jeho design a zajímavý jízdný projev. A to je kombinace, která zde funguje velmi dobře. Hlavně potom v zemích, jako je Lotyšsko, Finsko, ale například i Irsko nebo Velká Británie. To jsou země, které modelu pomohly na páté místo a díky kterým mluvíme o čísle 230 860 prodaných vozů.

Peugeot 208

Zkuste si někdy zajet do Francie a také do Dánska. Proč? Možná vás překvapí, kolik modelů Peugeot 208 v těchto zemích jezdí. Právě to jsou země, které se ještě společně s Portugalskem podepisují na tom, že se vozidlo stalo v roce 2017 v Evropě šestým nejprodávanějším, a to s číslem 225 198 vozů. Tento stav mimo jiné ukazuje, že malé vozy jsou stále pro mnoho lidí zajímavé a jsou stále v kurzu. Ostatně tento stav jsme už potvrdili výše, jelikož tam se umístila dvojice konkurentů, kterými jsou vyhledávané modely Clio a také Fiesta.

Opel Corsa

Ve většině evropských zemí je to Opel Corsa. Pokud zavítáte do Británie, setkáte se zde s označením Vauxhall Corsa. Stále jde však o stejný menší vůz, který bychom s trochou nadsázky mohly dát na stejnou pozici s výše zmíněným Peugeotem. A to proto, tohoto modelu se prodalo celkem 221 497. Rozdíl je tedy jenom okolo 4 000 vozů, což je číslo, které je v rámci 365 dní a mnoha zemí Evropy poměrně zanedbatelným rozdílem.

Volkswagen Tiguan

I když je z našeho výčtu patrné, že v Evropě dominují spíše menší vozy, neznamená to nutně, že by nebyl zájem ani o ty velké. Potvrzuje to poslední model v našem srovnání, kterým je celkem velký Volkswagen Tiguan. Mluvíme zde o osvědčeném modelu, který láká na řadu kladných vlastností. A to se podepsalo i na tom, že když se podíváme na konkrétní číslo prodejů, tak činí přesně 218 238 vozů.

Rate this post