Tesla Model S – opět zrychluje!


Warning: Undefined array key "random_ads_start_direction" in /data/web/virtuals/344391/virtual/www/domains/auto-gril.cz/wp-content/plugins/ad-injection/ad-injection.php on line 2173

Že jsou elektromobily jenom drahá auta, která vznikla spojením špatného výkonu a krátké dojezdové vzdálenosti? Omyl. Pokud jste někdy slyšeli o automobilce Tesla, musíte dát za pravdu tvrzení, že i elektromobil může být skutečně unikátní. A ve spojení s touto automobilkou to platí dvojnásob. Nabídne totiž dokonalý design, luxusní interiér, dlouhý dojezd a samozřejmě i špičkový výkon. Tím vším se může pyšnit vůz Tesla Model S.

Stovku zvládne za 2,8 sekundy

Na světě není moc auto, která by se mohla pyšnit takovým zrychlením. Mnozí ho pravděpodobně přirovnají k Bugatti Veyron a dále budou tápat. A jenom málokoho napadne hledat takové zrychlení v segmentu elektromobilů. Přitom právě zde bylo dosaženo vozem Tesla Model S P85D. Dodat ale musíme, že se nejedná o klasickou sériovou variantu, která se aktuálně může prohánět po současných silnicích. Na mysli máme novinku v podobě zatím nejvýkonnější a nejrychlejší varianty tohoto modelu. Ta nese označení Ludicrous. Určitě se ale nestane jenom testovacím vozem, jelikož v plánu je i klasická výroba tohoto modelu. Navíc je možné nový mód integrovat i do současných modelů série S, což mnohé zaručeně potěší.

770 koní uchvátí každého

A co má zrychlení na svědomí? Není to jenom unikátní mód Ludicrous, ale je to také výkon elektromotorů, které pod kapotou najdeme. Pokud všechny koně sečteme, je jich celkem 770. A to je jistota také velmi dobré rychlé jízdy, pokud si ji chcete užít. Samozřejmě počítejte s tím, že v souvislosti s vyšší rychlostí logicky klesá i dojezd. Tento model ale dostal další balíček celkem 90 baterií a tak můžete i tento problém hodit za hlavu. Pro představu uvádíme, že při rychlosti okolo 100 kilometrů v hodině lze na jedno nabití ujet bezproblémově 450 – 500 kilometrů. A to už se hodí nejenom na popojíždění ve městě, ale i bezproblémové jízdy po naší zemi.

4/5 - (1 vote)