Ferrari


Warning: Undefined array key "random_ads_start_direction" in /data/web/virtuals/344391/virtual/www/domains/auto-gril.cz/wp-content/plugins/ad-injection/ad-injection.php on line 2173

Automobilka Ferrari se na autosalonu v Ženevě rozhodně nenechala zahanbit. Proč? Jelikož přišla s několika unikáty, které posouvají vozy této značky opět o pořádný kus kupředu. O jaké možnosti se jedná? Pokochejte se jimi v naší fotogalerii. My vám k nim přidáme několik zajímavých informací.
ferrari-california-t
Začneme hned tím nejvýraznějším, čímž je jistě koncept s označením 599 GTB. Ten na první pohled rozhodně zaujme především svým designem. To ale neohromí tolik, jako informace o tom, že se jedná o hybridní automobil. Ano, slyšíte dobře. Zkrátka i tato prestižní automobilka jasně ukazuje, že éra hybridních sportovních aut ovládla i ji.
ferrari-f12-berlinetta

ferrari-ff
Vůz byl představen zatím ve fázi konceptu, ale už nyní je jasné, že to nebude dlouho trvat a začne sjíždět z výrobních linek. Pokud je kromě designu a výkonu něco zajímavé, jsou to rozhodně moderní systémy, kterými se vůz 599 GTB může pyšnit. Na stánku automobilky bylo hojně využíváno slovo KERS – kinetic energy recovery system. Ten určitě znají všichni fanoušci Formule 1, jelikož zde sloužil k získání energie z brzdění. A přesně takový systém bude dostupný i v tomto voze. A pozitiva? Lepší dynamika kombinovaná s mnohem menší spotřebou. Na druhou stranu, u takových vozů ji řeší málokdo.
pininfarina-sergio
Jistě jste si všimli i dalšího unikátu, konkrétně nádherného žlutého krasavce. I ten je zatím jenom konceptem, který nese označení Ferrari Sergio. Jak mnozí jistě poznáváte, základem vozu je Ferrari 458 Spider. Přesto je další podobnost skutečně jenom náhodná. Tento model oslní především výkonem celých 570 koní, stejně jako macimálkou, která činí velice dobrých 320 kilometrů v hodině. A proč byl vytvořen a představen? Váže se totiž k historii, konkrétně potom designérského studia Pininfarina. To aktuálně slaví od svého vzniku 85 let. A tak bylo jasné, že si musí nadělit poměrně zajímavý a unikátní dárek. Ve spolupráci obou tak vznikl tento unikátní kousek, která bude prodejný v limitované sérii pod názvem Pininfarina Ferrari Sergio.
pininfarina-sergio-2

5/5 - (1 vote)