Citroën DS a DS Divine

citroen-ds

Citroën DS z roku 1955

Automobilka Citroën rozhodně nezapomíná na svou minulost a ráda na ni upozorňuje. Jelikož je v mnoha směrech poměrně zajímavá, chceme na ni upozornit také my. Konkrétně tím, že vám umožníme pokochat se krásou vozu, kterým je Citroën DS. Ten byl poprvé představen už v roce 1955 a vzhledem k jeho úspěšnosti trvala jeho výroba dlouhých 20 let. Teprve v roce 1975 byl nahrazen, a to modelem CX.

citroen-ds-2

Citroën DS z roku 1955

citroen-ds-divine

DS Divine rok 2015 – nyní už pod samostatnou značkou DS

Pokud tento vůz něčím zaujme, tak je to rozhodně jeho vzhled, stejně jako řada inovativních prvků. To, s čím vůz Citroën DS přicházel, byl třeba revoluční systém odpružení využívající hydropneumatický systém. Stejně tak automobil umožnil i samočinnou úpravu světlé výšky vozu, čímž se tak lépe pohyboval v různém terénu, ale dokázal také lépe vyrovnávat nerovnosti. Revoluční byl ale i v oblasti svého vzhledu, což rozhodně demonstrují fotografie, kde je Citroën DS ve své kráse vyobrazen.

Jelikož byl tento automobil revoluční a unikátní, nezapomnělo se na něho ani nyní. A to také především v souvislosti s celou řadou inovací a unikátních prvků. Máme-li být konkrétní, je nám ctí představit vám vůz Divine DS. Právě ten má za cíl svou unikátností odkazovat právě na historický model. A to také i svých vzhledem, v rámci kterého zaručeně dominuje přední maska s označením DS Wings, metalický lak, nebo výrazná dvacetipalcová kola.

Není to však jenom samotný vzhled, se kterým Divine DS přichází. Je to stejně jako u výše zmíněného modelu i řada inovativních prvků, které aktuálně nemají konkurenci. Příklad? Třeba inovativní LED světlomety využívající laserovou technologii. Díky ní mají až o polovinu lepší svítivost, než klasika. Nadchne ale i luxusní interiér, kde nechybí karbon, kůže, nebo krystaly Swarowski. A co najdeme pod kapotou? Zde je trochu zklamání, protože Divine DS pohání motor 1.6 THP. Na druhou stranu výkon 270 koní se nedá nazvat špatným. Přesto bychom čekali něco více.

CLOSE
CLOSE