Citroën DS a DS Divine

citroen-ds

Citroën DS z roku 1955

Automobilka Citroën rozhodně nezapomíná na svou minulost a ráda na ni upozorňuje. Jelikož je v mnoha směrech poměrně zajímavá, chceme na ni upozornit také my. Konkrétně tím, že vám umožníme pokochat se krásou vozu, kterým je Citroën DS. Ten byl poprvé představen už v roce 1955 a vzhledem k jeho úspěšnosti trvala jeho výroba dlouhých 20 let. Teprve v roce 1975 byl nahrazen, a to modelem CX.

citroen-ds-2

Citroën DS z roku 1955

citroen-ds-divine

DS Divine rok 2015 – nyní už pod samostatnou značkou DS

Pokud tento vůz něčím zaujme, tak je to rozhodně jeho vzhled, stejně jako řada inovativních prvků. To, s čím vůz Citroën DS přicházel, byl třeba revoluční systém odpružení využívající hydropneumatický systém. Stejně tak automobil umožnil i samočinnou úpravu světlé výšky vozu, čímž se tak lépe pohyboval v různém terénu, ale dokázal také lépe vyrovnávat nerovnosti. Revoluční byl ale i v oblasti svého vzhledu, což rozhodně demonstrují fotografie, kde je Citroën DS ve své kráse vyobrazen.

Jelikož byl tento automobil revoluční a unikátní, nezapomnělo se na něho ani nyní. A to také především v souvislosti s celou řadou inovací a unikátních prvků. Máme-li být konkrétní, je nám ctí představit vám vůz Divine DS. Právě ten má za cíl svou unikátností odkazovat právě na historický model. A to také i svých vzhledem, v rámci kterého zaručeně dominuje přední maska s označením DS Wings, metalický lak, nebo výrazná dvacetipalcová kola.

Není to však jenom samotný vzhled, se kterým Divine DS přichází. Je to stejně jako u výše zmíněného modelu i řada inovativních prvků, které aktuálně nemají konkurenci. Příklad? Třeba inovativní LED světlomety využívající laserovou technologii. Díky ní mají až o polovinu lepší svítivost, než klasika. Nadchne ale i luxusní interiér, kde nechybí karbon, kůže, nebo krystaly Swarowski. A co najdeme pod kapotou? Zde je trochu zklamání, protože Divine DS pohání motor 1.6 THP. Na druhou stranu výkon 270 koní se nedá nazvat špatným. Přesto bychom čekali něco více.