Tesla Model S bude mít zajímavého konkurenta

Automobilka Tesla představila veřejnosti svůj Model S, tedy automobil s čistě elektrickým pohonem. Jak ale ukazuje nyní stále ještě probíhající autosalon v německém Frankfurtu, se svým konceptem rozhodně nezůstane sama. I další výrobci si chtějí ukousnout z koláče podílu na trhu elektromobilů nějaký ten kousek. Svoji polívčičku si přihřálo třeba Porsche, které na autosalonu předvedlo svoje elektrické autíčko s názvem Mission E, ovšem tím náš výčet ani zdaleka nekončí. Naopak. Po elektrickém konceptu sáhli i další, tentokrát méně známí výrobci.

Vsadili na spolupráci s odborníky

Patří k nim tchajwanský Thunder Power. Karoserie vozu tak trochu připomíná bublinu, světla mají jakýsi bumerangový tvar. Nad těmito designérskými lahůdkami se přitom podepsalo milánské designérské studio Zagato. Zahanbit se nenechali tvůrci ani při tvorbě technologií do auta, kde pro změnu ke spolupráci oslovili například společnost Bosch.

Stovku zvládne pod 5 vteřin

Horká novinka má přijít do prodeje na trh v roce 2017. Po silnicích psovití dokonce ve dvou variantách, a sice s výkonem 312 koní. Ta dosáhne z místa stokilometrové rychlosti za méně než 6 sekund a chlubí se maximální rychlostí 210 km/hod. Druhý model bude ještě výkonnější. Sází dokonce na 435 koní. Stovku pak zvládne dokonce pod 5 sekund. Rychlost bude zase o něco vyšší: 250 km/hod.

Zvládne až 650 km na jedno nabití

Zdrojem energie pro oba modely se má stát soustava lithium-iontových článků, na které bude automobil jezdit. Jejich výkon činí 125 kWh, ten odpovídá 48 litrům benzínu. Inženýři, kteří elektromobil stvořili, tvrdí, že auto na plné nabití zvládne dojet 650 km. Na nabití akumulátorových baterií je přitom potřeba počítat s šesti hodinami. Při rychlonabíjení by se na 300 km mělo zvládnout za půl hodiny, do plna pak za hodinku.