Opel Ampera se představuje ve své druhé generaci

Automobil Opel Ampera sice nepatří mezi to nejúspěšnější, co tato automobilka na trh dokázala uvést. Na druhou stranu nesmíme zapomínat na fakt, že Opel Ampera je zde hlavně proto, aby automobilka Opel ukázala, že i ona má ambice spojené s výrobou úsporných a pro přírodu šetrných automobilů. A proto právě první generace tohoto modelu vznikla. Jelikož už je na trhu nějakou tu chvíli, je jasné, že se spekulovalo o tom, kdy dojde k nástupu generace druhé. A to se právě stává.

Opel Ampera jako ryzí elektromobil

Změna je to určitě velmi výrazná, jelikož oproti první generaci, která byla hybridním automobilem se druhá generace stane již výhradně elektromobilem. Pod kapotou tedy již nenajdeme spalovací motor v kombinaci s elektromotorem, ale už pouze elektromotor samotný. Tím vůz pronikne právě do samostatného segmentu elektromobilů. Navíc automobil získá nový název. Ten pouze lehce upravuje ten stávající, a tak se zájemci o druhou generaci tohoto automobilu budou poohlížet po modelu, který nese název Opel Ampera-e.

Jaké vůz nabídne přednosti?

Podíváme-li se na oblast elektromobilů, neměli bychom zapomínat hlavně na to, že mnohdy je s nimi spojená vysoká cena a kratší dojezd. I to by chtěl model Opel Ampera-e eliminovat a zbořit tak tuto velkou bariéru. Ostatně s tímto prohlášení přišel sám šéf Opelu. A tak můžeme jenom doufat, že by právě tento elektromobil byl skutečně tím, který nám ukáže, že i auto na elektřinu může být dostupnou možností pro běžné generace lidí. Konkrétní čísla sice nejsou známá, ale jelikož model vychází z modelu Chevrolet Bolt, který dojede 322 kilometrů, dá se očekávat, že dojezd bude toto číslo překonávat. A kdy zjistíme konkrétní informace přesně? Bude to v roce 2017, kdy by mělo dojít k oficiálnímu prodeji vozu. Nic bližšího, a to třeba ohledně ceny nebo dalších parametrů vzhledem k současnému období ještě stále známo není.

Rate this post