Spolehlivost vozů: Jaké nás nezklamou?

Publikovaná statistika německých technických kontrol TŰV Report ukazuje, že nejspolehlivějším zánovním autem je značka Mercedes. TŰV Report vytvořený německým sdružením TŰV je spolehlivým ukazatelem pro nákup ojetých vozů. Zahrnuje totiž informace o 8,8 milionech provedených technických kontrolách na celém území Německa.

Mercedes vítězí

Hned dvě první místa statistiky obsadila právě značka Mercedes, a sice její vozy patřící do třídy B. Podle údajů vykazují Mercedesy třídy B staré tři roky pouze 2,8 % závad, které byly charakterizovány jako závažné. Na prvních dvou místech statistiky se umístil Mercedes GLK a SLK. Přitom první z nich GLK má 2,9 % závad a SLK 3,1 %. Tyto vozy předhonily Audi A6, které se v minulém roce umístilo na druhé příčce. V letošním roce je jeho pozice ale o dost horší. Nachází se na devátém místě se 4,4 %.

Dacia a Fiat propadají

Jaké vozy se nacházejí ve druhé části pomyslného spektra? Seznam uzavírá vůz Chevrolet Spark se 14,6 % závad. Více než 14 % poruch uvádí také Fiat 500. Jedno z posledních míst vykázal i vůz stejné značky, a sice Fiat Punto, a to 13,3 %. Léta se na posledním místě objevoval automobil Dacia Logan. Nyní tomu už tak není, protože si o něco polepšil. V současnosti dosáhl na poruchovost 12,8 % a díky tomu je šestý pokud počítáme od konce.

Počet závad klesá

Pozitivním zjištěním je skutečnost, že už druhým rokem závadovost klesá. Z toho vyplývá, že automobily vykazují vyšší bezpečnost. Pokud jde o malá a kompaktní auta, tam se jednoznačným favoritem stala značka Audi. Malým vozům vévodí Audi A1, kompaktním Audi A3. Střední třídu obsadil Mercedes C. Už popisovaný celkový vítěz Mercedes třídy B se současně stal jedničkou i ve skupině MPV. Z kategorie SUV se vítězstvím nad ostatními pyšní Mercedes GLK.

5/5 - (1 vote)