Golf VIII – novinka příštího roku s hybridním pohonem


Warning: Undefined array key "random_ads_start_direction" in /data/web/virtuals/344391/virtual/www/domains/auto-gril.cz/wp-content/plugins/ad-injection/ad-injection.php on line 2173

Automobilka Volkswagen by chtěla v příštím roce ukázat svým příznivcům další novinku ve svém portfoliu. Tentokrát půjde o vůz s hybridním pohonem. Jedná se o Golf již osmé generace. Na co se tedy mohou automobilisté již nyní těšit?

Novinka půjde na trh v roce 2017

Ve stručnosti řečeno půjde o vůz s tříválcovým hybridním motorem, který nabízí spotřebu 4,5 litru na 100 km. Svého představení se tento model dočká během příštího roku. S prodejem se potom počítá na jaro roku 2017. Je jisté, že informace vzbuzují opravdovou zvědavost, protože vůz Golf je z pohledu úspěšnosti modelu evropskou jedničkou.

Dobře vyladěné auto

Ovšem je třeba podotknout, že osmá generace nejspíše nepřinese žádné nečekané objevné technické řešení. Dá se ale předpokládat, že vzhledem ke své dlouhé historii půjde o skutečně poctivě vychytaný vůz propracovaný do nejmenších detailů.

Sázka na levnější olověné akumulátory

Nový Golf vsadí na modulární platformu MQB a hybridní tříválcový motor 1.0 TSI. U VW se připravují nové normy týkající se měření spotřeby. Dokonale by měl do nich zapadnout právě popisovaný motor. Přeplňovaný bude mechanickým turbodmychadlem a elektrickým dmychadlem/kompresorem. Startérem bude elektrický motor fungující jako generátor umístěný mezi převodovkou a motorem. Používat se nebudou lithium iontové akumulátory, ale klasické olověné. Ty jsou levnější a pro uživatele znamenají i mnohem menší náklady na údržbu a také výměnu.

Elektromotor jako doplněk

U vozu bude elektromotor spíše jako doplněk k tříválcovému spalovacímu motoru o výkonu 110 kW, tedy 150 koní. Elektrický systém u tohoto automobilu bude 48 Voltů. Jízda na elektřinu bude do určité míry omezená. I tak se ale jedná o zajímavé řešení, které si své zákazníky najde, pravděpodobně hlavně z řad stávajících uživatelů vozů Golf.

Rate this post