Škoda Citigo se chystá na modernizaci

Možná si ještě pamatujete na pozdvižení, které bylo spojeno s uvedením modelu Škoda Citigo. Šlo sice o typické městské auto, které však bylo spojováno s mnoha negativy, a to od motorizací, po pořizovací ceny. Všechna daná rizika se však ukázala jako zbytečná, jelikož vozu se na trhu poměrně dobře daří. A v souvislosti s tím se automobilka nechala slyšet, že plánuje modernizaci daného modelu. Ta by neměla souviset s novou generací, ale jenom se základním faceliftem. Nová generace by se totiž měla objevit zhruba až dva roky po uvedení faceliftované verze. Jde samozřejmě o informace přibližné, které však automobilka v souvislosti s představováním svých plánu na autosalonu v Ženevě potvrdila.

Víme, co se změní

Kupodivu nebyla Škodovka nijak zvlášť skoupá na slovo v oblasti toho, co se konkrétně změní. Jak potvrdil šéf designu, hlavní změny by se u vozu Škoda Citigo měly projevit hlavně v oblasti tvaru světel, které by měly být o něco modernější a měly by už lehce souviset se směrem, kterým se aktuálně Škoda u svých modelů vydává. V podobném duchu by se měly nést i další, spíše drobnější kosmetické úpravy.

Výraznější změny bychom tak měli čekat spíše až v souvislosti s uvedením zmíněné nové generace vozu Škoda Citigo, která by už měla plně vycházet se současných designových trendů, které se týkají aktuálně vyráběných i představovaných vozů

Kdy? Už příští rok

Je jasné, že automobilka s modernizací poměrně pospíchá, a to z důvodu úspěchu na poli konkurence. Mezi hlavní konkurenty vozu Škoda Citigo patří Seat Mii a Volkswagen up!. A právě druhý vůz se již svého faceliftu dočkal a v souvislosti s tím je v Ženevě již představován. Je tedy na Škodovce, aby svou konkurenci co možná nejrychleji dohnala. Poté se dočkáme toho, že z jedné továrny specializované na městské vozy bude vyjíždět nejenom modernizovaný Volkswagen up!, ale i modernizovaný městský model mladoboleslavské automobilky.