Čínská společnost Techrules představuje unikát

Co je ve světě automobilů trendem poslední doby? Je to důraz na design a jeho unikátnost, je to důraz na výkon a samozřejmě také důraz na nízkou spotřebu. Která automobilka dokáže tyto tři aspekty nejlépe zkombinovat, ta vede. A to i kdyby měla při své cestě zabrousit i do oblasti sci-fi. A to se v podstatě povedlo čínské společnosti Techrules, která na autosalonu v Ženevě představila skutečný unikát. Je sice pravdou, že v minulosti se zkoušela vydat řada jiných automobilek, ale následně od svých projektů upustily. Ne však tento čínský výrobce. A co tak zajímavého přináší?

Turbínový pohon

Ano, právě turbína je tím unikátem, který je součástí tohoto vozu. Pokud se ohlédneme do minulosti, tak všechny projekty tohoto typu skončily fiaskem, díky čemuž byla daná možnost pohonu skutečně spíše sci-fi. Nyní to však vypadá, že se našel tým lidí, který dokázal daný nápad uvést do reálné praxe. A to konkrétně ve spojení se dvěma sportovními automobily, které nesou označení AT96 a GT96. Zatímco první jmenovaný vůz jen spojený s názvem Aviation Turbine a možností běžet na tekutá paliva, druhá možnost je zkratkou názvu Gas Turbine a je spojená s pohonem na plyn. V podstatě tedy nejde o jeden jediný unikát, ale hned o dva.

Vlastnosti? Naprosto ohromující

Podívejme se také na vlastnosti daných automobilů, které jasně ukazují, že jsou skutečně něčím výjimečným. Z jakého důvodu? Stačí zjistit jejich výkon, který přesahuje hodnotu 1 000 koní. Tím ale unikátnost nekončí, jelikož dojezd daného hybridu je spojený se vzdáleností okolo 2 000 kilometrů. Už to jasně ukazuje, že zkrátka nejde o klasický hybrid. Dále nezapomínejme třeba na nízkou hmotnost, ale také na informaci o samotné spotřebě. I ta je více než ohromující, jelikož činí jenom 0,18 litru paliva na 100 kilometrů. Znáte snad úspornější auto?

Rate this post