Skládací auto? Proč ne!

Skládací kolo, nebo kompaktní automobily. To vše již existuje. Jak se ale ukazuje, někteří lidé chtějí jít ještě dle a tak mají tendenci vymýšlet skutečné unikáty. A jedním z těch posledních je skládací auto. A pokud si myslíte, že jde jenom o výmysl nějakého automobilového nadšence, rozhodně vás musíme vyvést z omylu. Jedná se aktuální projekt automobilky Hyundai. A že to s ním myslí smrtelně vážně, to dokazuje také fakt, že si ho nechala také patentovat. Na první pohled úsměvný krok, ale v budoucnu možná revoluční nápad, který nebude mít konkurenci.

Proč právě takový unikát?

Důvod je jasný a souvisí především s neustále se rozšiřujícím počtem automobilů ve velkých světových metropolích. A vlivem toho velmi rapidně docházejí také místa k parkování. A právě to by mohlo skládací auto vyřešit. Nejenom, že by se ušetřilo místo na veřejných prostranstvích, ale také by měl majitel takového vozu jistotu, že by s ním zaparkoval opravdu všude. Na druhou stranu je to skutečně jenom automobil do města, jelikož představa jízdy po dálnici nebo okreskách je zatím poměrně nereálná.

Jak vše funguje?

Zajímají-li vás základní specifikace a charakteristiky daného vozu, pojďme se společně na ně podívat. Jde sice pouze o návrh na papíře, ale Hyundai o něm má už poměrně jasnou představu. Půjde o skutečně minimalistické auto, které bude mít odnímatelné sloupky karoserie, stejně jako bude mít i sklopný rám čelního skla, nebo zadní část kokpitu. Samotná platforma bude vyvinuta tak, aby byla zasouvací a tak se výrazně snížil i celkový půdorys auta. Na první pohled skutečně zajímavý krok, ale co u takových projektů vždy platilo a platí, to je jistě fakt, že od papírového návrhu k něčemu hmatatelnému většinou uplyne velmi dlouhá cesta. A ne vždy se vše podaří dotáhnout i do vítězného konce. A to bude pravděpodobně i tento případ. I když, kdo ví.