Ferrari a soutěž Top Design School Challenge

Jak mohou vznikat naprosto unikátní vozy? Buď je to na samotných designérech konkrétní automobilky, nebo je oslovena odborná, ale i laická veřejnost. A přesně touto cestou se aktuálně rozhodlo jít Ferrari. A to v rámci soutěže, která nese název Top Design School Challenge. Ta byla zaměřena na návrh představy zcela nového vozu této automobilky. A jelikož se soutěže účastnili kromě amatérů také profesionální designéři, byly výsledky poměrně zajímavé.

Za zmínku stojí také porota

A kdo se podílel na hodnocení výsledných návrhů, které byly do soutěže zaslány? Byla to samozřejmě porota, ve které nechyběla celá řada velmi zvučných jmen. Pokud se podíváme na některá z nich, potom je to známý jezdec Formule 1 Sebastian Vettel, kterého doplňoval třeba Paolo Pininfarina, stejně jako třeba Franco Cimatti nebo Nicola Boari. Ti všichni hodnotili jednotlivé koncepty, a to podle svých preferencí.

Vítěz je již znám

A protože soutěž je již uzavřena a výsledky jsou vyhlášeny, můžeme vám i my představit, kdo se stal vítězem. Jméno vozu je Manifesto a o vítězný návrh má na svědomí skupina s názvem USD-Rubika, která sídlí ve Valencii. Zajímavostí tohoto vítězného návrhu je také to, že mu porota dala cenu Gran Premio Assoluto. A to hlavně pro celkovou komplexnost návrhu, která je spojena nejenom s designem, ale i technickým řešením, ale i vyřešením samotného pohonu. Dá se tak očekávat, že možná právě takto bude vypadat celá budoucnost Ferrari.

Nezapomínejme ale ani na další účastníky soutěže, kteří se umístili na dalších místech. Z hlediska toho nejzajímavějšího musíme vyzdvihnout i návrh FL od Romana Jegorova. Ten se zaměřil hlavně na vizualizaci samotného interiéru vozu. Třetí místo obsadili studenti z korejské Hongik University v Soulu, a to za svůj vůz nazvaný jako Esfera. Ten je v rámci vítězných návrhů nejvíce podobný současnému trendu, kterým se vozy této automobilky ubírají.

Rate this post