Hummer H1 se vrací. A s novým názvem!

Bylo tomu v roce 2010, kdy toto nepřehlédnutelné auto postupně mizelo z autosalonů. Důvodem byl fakt, že automobilka definitivně ukončila výrobu a tak se pozdější zájemci museli spolehnout výhradně na nabídku autobazarů. Aktuální zprávy však říkají, že by se tento vůz určený primárně pro americkou armádu mohl opět vrátit na trh.

Pod novým názvem

I když půjde o obnovení výroby na základě původních specifikací vozu, vyslouží si automobil i nové jméno. Konkrétně půjde pro označení HMMWV Gorilla. A s tím souvisí také několik kosmetických změn, jako je pozměněná maska chladiče, jiná směrová světla, stejně jako se určité změny dočkala i kapota. To je však jenom část informací, kterou výrobce AM General avizoval. Je totiž pravdou, že za posledních 6 let se v automobilovém světě řada věcí změnila a tak i vozy do terénu by měly jít s dobou alespoň částečně.

Na stejném základu

Co se určitě nezmění, to je samotný základ vozu. Tomu dominuje výrazný rám, díky čemuž auto dosahuje délky 4 866 milimetrů a jeho šířka je přesně 2,2 metru. Stále se tedy bude jednat o nepřehlédnutelného giganta na silnicích, kterému však bude lépe hlavně v téměř nepřístupném terénu. Tomu odpovídá i přední nájezdový úhel, který může být až 72°. Bez potíží by mělo být zvládnuto i stoupání se sklonem 60 procent.

Nezklame ani výkon

Určitě se nemusíme obávat jakéhokoliv úsporného a málo výkonného motoru. Ten u vozu HMMWV Gorilla ani nelze čekat. A tak se pod kapotou objeví logicky naftový agregát o objemu celých 6,5 litru. Jeho výkon bude 143 kW a točivý moment 597 Nm. A kdy se o vůz můžeme začít zajímat reálně? To zatím není jisté, jelikož tuto podstatnou informaci, stejně jako informaci o ceně zatím výrobce neuvedl. Dá se ale očekávat, že vzhledem k charakteru vozu to určitě nebude nic levného. To ostatně potvrzoval i předchůdce Hummer H1.