Sjednat si levnou pojistku na auto se vyplatí

Pokud se mluví o provozu osobního automobilu, ale třeba také motocyklu nebo jiného motorového dopravního prostředku, velmi často přichází na přetřes i otázka pojištění. V souvislosti s provozem jsou využívány především dvě hlavní pojistky, a to pojištění odpovědnosti z provozu vozidla – povinné ručení, a dále pojištění havarijní. Zaměříme-li se na to první jmenované, tak to je v naší zemi zákonem stanoveno, a musí ho tedy mít každý majitel či provozovatel vozu. Dnes však není problém uzavřít povinné ručení online, což mnohým nejenom usnadní celý proces, ale díky možnosti porovnat si pojišťovny a díky bonusu za online sjednání také umožní výrazným způsobem ušetřit.

Havarijní pojištění je zcela dobrovolné

Připomeňme, že povinnost výše uvedené pojistky je zde proto, že z ní jsou placeny škody, které způsobíte na cizích vozidlech, na majetku, ale třeba i na zdraví. Nutno tedy podotknout, že škodu na svém autě jste nuceni platit ze svého. Pokud však uzavřete i havarijní pojištění online, máte rázem ochráněn i váš vůz. A to nejenom během nehody, ale třeba i před vandaly, počasím, nebo krádeží. V takových případech poté proplácí jakékoliv škody pojišťovna.

Vyberte vždy tu nejlepší pojistku

V obou případech tedy již víme, jak nejvýhodněji a zároveň nejrychleji a nejpohodlněji pojistku uzavřít – po internetu. K tomu vám může posloužit web www.uspory.cz, díky kterému tak můžete jednotlivé pojišťovny porovnat. A na co se při výběru pojištění zaměřit konkrétně? Kromě již zmíněné ceny by to měly být limity plnění, tedy maximální vyplacené částky, které vám pojišťovna může dát.

Dále je vhodné přihlédnout i k rozsahu pojistek, případně i nabízenému připojištění, pokud je v ceně. V tomto směru je nejvyužívanější to související s čelním sklem, nebo asistenčními službami. Pro někoho však hraje roli i jméno, a samotná tradice pojišťovny, či jeho zkušenosti s ní samotnou.