Seznamte se s mexickou produkcí. Představujeme Inferno Exotic Car

Tak schválně: Znáte nějakou originální mexickou značku automobilu? Nejspíš si nevybavíte nic. Správně předpokládáte, že se v Mexiku především vyrábějí automobily pro jiné známé světové značky. Jenže když budete pátrat podrobněji a získáte více informací, něco nakonec objevíte. Jde vozy značky Inferno Exotic Car. Má jít o úplně žhavou novinku, tedy firmu, která právě vstupuje na trh. A co přichystala?

Odvaha tvůrcům nechybí

Inferno Exotic Car si rozhodně neklade žádné malé cíle, právě naopak. Cílem je vytvořit vůz, který snese konkurenci modelů, pod nimiž jsou podepsáni renomovaní světoví výrobci. Alespoň to tvrdí odborníci, kteří se za značkou Inferno Exotic Car skrývají. Odvahu tedy mají, to se musí nechat.

Bláznivá hříčka

A jak vypadá auto, jehož koncepci světu představili? Asi nejlépe na něj sedí výraz bláznivé. Trochu připomíná dětskou hru na konstruktéra. Musíme ale podotknout, že designéři jsou v tomhle případě skutečně renomovaní. V žádném případě se nejedná o práci nějakých amatérů. Právě naopak. Spoluautorem designu je Antonio Ferraioli. Tento muž pracoval na několika modelech značky Lamborghini.

Extrémně odolná karosérie

Velmi zajímavým faktem je skutečnost, že karoserie zbrusu nový vůz se bude vyrábět z kovové pěny. Co si pod tímto trochu podivným názvem představit? Jde o slitinu zinku, stříbra a hliníku. Vyznačuje se velmi nízkou hustotou, pokud ji ovšem srovnáváme s ocelí. Hustota oceli činí 7850 kg/m3, zatímco v případě kovové pěny je to pouhé 4300 kg/m3. Je tedy jenom o málo větší, než polovina hustoty oceli. Jde tedy o lehký materiál, který se ovšem má vyznačovat velkou odolností a dokonce i pružností. Zda tomu tak opravdu bude i v praxi, na to si ovšem teprve počkáme. Vůz má pohánět osmiválec s výkonem 1400 koní, maximální rychlost se bude pohybovat kolem 395 km/hod.

Rate this post