Lamborghini slaví. Letos plánuje prodat rekordních 3 000 aut

Velmi úspěšný rok nyní hlásí automobilka Lamborghini. Ačkoli je konec roku ještě před námi, už je jasné, že dosáhne rekordu. Za jedenáct měsíců prodala přes 3000 automobilů. To je dosud nejvyšší číslo od založení továrny v roce 1963. Proč slaví výrobce největší úspěchy ve své více než padesátileté historii? Může za to model Huracán, který vzbudil na trhu obrovský úspěch.

Poslední léta prodeje rostou

Přitom už v roce 2014 prodala automobilka Lamborghini 2530 aut, což činilo prodejní rekord. Letošní rok ho ovšem s velkým přehledem překoná. Po opravdu krizovém roce 2010, kdy výrobce prodal pouhých 1302 automobilů, čísla utěšeně rostou. Nejspíše se tak potvrdí názor vedení Lamborghini, podle kterého se právě Huracán stane nejprodávanějším vozem, který kdy od tohoto výrobce brázdil silnice. Dosud toto označení náleželo modelu Gallardo, jehož se v letech 2003–2013 prodalo 14 022 kusů.

V příštím roce se objeví dvě nové verze

I když v současnosti slaví automobilka velké úspěchy, rozhodně její konstruktéři pracují na dalším vývoji. Připravili nové verze Huracánu, kdy ke kupé s označením LP 610-4 přibyl Spyder a nechybí ani základní model LP 580-2 vybavený pohonem na zadní kola. Ovšem oba popisované modely budou moci zákazníci otestovat až v roce 2016.

Plánované SUV odstartuje novou éru

Navíc Lamborghini chystá na rok 2018 úplnou novinku. Jde o automobil SUV. Právě tento plánovaný model by měl odstartovat novou éru, ve které se bude prodávat 5000-6000 vozů ročně. Nyní má automobilka ve své nabídce nejenom Huracán, ale také Aventador. Nové SUV také přitáhne další zákazníky. Výrobce tak nebude závislý jenom na jednom tržním segmentu. Přesto chce Lamborghini ponechat své značce výjimečnost, kterou docílí tím, že poptávka po jeho vozech bude vždy převyšovat nad nabídkou.

Rate this post