Čtvrtá generace vozu Lexus RX je nejenom větší a bezpečnější

Japonská automobilka Toyota ukázala světu čtvrtou generaci svého vozu Lexus RX. SUV je především ve znamení co největšího pohodlí a prostoru. Zároveň, jak velí japonská tradice, má výrazné rysy. Nezaostává ani v oblasti využití multimediálních technologií a také bezpečnosti.

Vynikající interiér i nejmodernější elektronika

Nový model je o 120 mm delší a má o 50 mm větší rozvor. Výborně vypadá i interiér vozu, do kterého designéři začlenili různé příjemné detaily, třeba dřevěný obklad s linkami prořezávanými laserem ve výbavě Luxury. Nechybí obrazovka s úhlopříčkou 12,3 palce určená pro multimediální aplikace. Ovládá se joystickem. Je jasné, že v tomhle voze nechybí nic z těch nejmodernějších vymožeností, na které si už řidiči zvykli. Například parkovací systém, automatické přepínání dálkových a potkávacích světel, adaptivní tempomat, kamerový systém, sledování jízdních pruhů a mrtvých úhlů.

Hybrid se hodí do města

Pohon pro RX bude ve třech variantách. Evropané se mohou těšit na benzínový čtyřválec 200t a hybrid 450h. Rusko a balkánský trh budou moci koupit i zážehový šestiválec 3,5 litru, ten bude pro Evropu součástí hybridního vozu. Pokud jde o spotřebu, v případě benzínového čtyřválce bude v praxi standardem asi 8,5 litru, výrobce uvádí 8,1 litru. V případě hybridní varianty je to 5,5 litru, i když v reálu bude pravděpodobně na úrovni benzínového motoru. Ovšem na popojíždění ve městě na elektrický pohon je ideální.

Při srovnání získává body

Jak je na tom porovnání třetí a čtvrté generace Lexusu RX? Nová generace rozhodně proti té předchozí sklízí body. Pro ni hraje prostornější interiér, měkčí sezení s možností nastavení sklonu sedadla. Novinka přináší vyšší komfort. Výbava F-Sport Plus nabízí elektronické stabilizátory obou náprav, které zvyšují zážitek z nerušené jízdy.

Rate this post