Severní smyčka se dočká změn


Warning: Undefined array key "random_ads_start_direction" in /data/web/virtuals/344391/virtual/www/domains/auto-gril.cz/wp-content/plugins/ad-injection/ad-injection.php on line 2173

Jenom těžko bychom v Evropě, možná i na světě hledali známější, zajímavější a jistě také oblíbenější závodní okruh, než je právě Nürburgring Nordschleife. Nejenom různé typy závodů, ale také různá testování automobilů se konají právě zde, na unikátní Severní špičce. Jenom těžko bychom hledali profi jezdce, nebo automobilku či závodní tým, který by si zajímavost daného okruhu nechválil. Aktuálně to však vypadá, že může dojít k několika změnám, které se ponesou hlavně se stavebními úpravami, které budou souviset s lehkými změnami okruhu.

Důraz na bezpečnost

Asi nemusíme nijak připomínat, že hlavním důvodem stavebních úprav by měla být především bezpečnost. Na okruhu se jezdí ji velmi dlouhou dobu, ale až letos na jaře došlo k tomu, že se začalo velmi výrazně debatovat o celkové bezpečnosti, se kterou je Nürburgring Nordschleife. Letos v září došlo v jedné z jeho částí k tragické nehodě. Doslova hned po ní došlo k tomu, že byla učiněna opatření, která byla spojena s nutností dodržování rychlostních limitů. Ano, na závodním okruhu. Ty by však měly být v souvislosti se stavebními úpravami opět zrušeny.

Co a kdy nás čeká?

Pozitivem je rozhodně to, že dané rychlostní limity budou zrušeny a nebudou platit již během příštího roku. Druhým pozitivem je to, že by se veškeré stavební úpravy měly realizovat v období od podzimu do jara a tak se na sezonu 2016 rozhodně těšit můžeme. Co konkrétně bude realizováno, zatím není přesně jasné. Několik zpráv však mluví o tom, že by mělo dojít k úpravě zatáčky Fulgplatz, stejně jako by mělo dojít k úpravě místa, které nese název Quiddelbacher Höhe. To je spojeno se zajímavým a diváky atraktivním skokem. Hlavním cílem by měla být především úprava povrchu, která by měla pomoci jezdcům svůj vůz mnohem lépe zvládnout.

Rate this post