Na Škodu Superb je velký seznam čekatelů

Třetí generace modelu Škoda Superb se dá považovat za skutečně kvalitní auto pro náročné. To potvrzuje také hodnocení odborníků, stejně jako zájem samotných motoristů. Možnost si daný model koupit mají motoristé již od června letošního roku. Dá se říci, že zájem postupně roste, což logicky vede k jedinému. Je nutné počítat s delší časovou prodlevou, jelikož závod v kvasinkách zkrátka nedokáže poptávku dobře uspokojit. Vůz se aktuálně jinde nevyrábí, což může být z tohoto pohledu drobná chyba samotné automobilky. Už jenom proto, že i druhá a první generace byly spojeny s poměrně vysokou oblibou.

Jak dlouho se na vůz čeká?

Uvažujete-li nad tím, že si vůz Škoda Superb koupíte, je dobré vědět, jak dlouho si počkáte. Pokud sáhnete po základní výbavě jak v běžném, tak i Combi provedení, máte v tomto ohledu vyhráno. Tedy v porovnání s lepšími výbavovými stupni, na které se čeká ještě o něco déle. Aktuální průměrná čekací lhůta se pohybuje okolo 4 měsíců. Je to dáno jak výrobou, tak i exportem na řadu dalších trhů, kde je o vůz logicky také zájem. Nejdéle se čeká na vozy spojené se speciálními požadavky, stejně jako na vozy ve vrcholovém stupni výbavy. Příkladem může být verze 4 x 4, u které je nutné počítat s tím, že si na ni počkáte i půl roku.

Objednávky rostou – a růst budou

Pokud už nyní začínáte být překvapeni délkou dodací lhůty, doporučujeme objednat co nejdříve. Dá se totiž očekávat, že se vstupem na další trhy bude zájem o tuzemskou novinku ještě větší. Podíváme-li se na konkrétní čísla, tak od června letošního roku bylo prodáno na 1 500 nových vozů. Počet objednávek modelu Škoda Superb byl však trojnásobný. O něco lepší je to poté s novou Fabií, kde je čekací lhůta zhruba 2 – 3 měsíce. I zde ale platí, že záleží na výbavovém stupni, od kterého se následně odvíjí výroba a rychlost dodání.