Sedmimístné SUV Škoda už má svůj název

Tuzemská Škodovka před časem oznámila, že plánuje výroby sedmimístného SUV, které by se mělo montovat v Kvasinách na Rychnovsku. Jelikož termín představení se již blíží, a je plánován na podzim příštího roku, je jasné také to, že se postupně objevuje celá řada potvrzených i nepotvrzených informací, které jsou s vozem spojeny. A jednou z takových je i informace, která se týká názvu. S tou přišel německý prestižní magazín Auto Bild. Podle něho by se měl automobil jmenovat Kodiak. Pro mnoho z nás je daný název rozhodně úsměvný, jelikož je spojený s filmem Pelíšky. V reálu však slovo skutečně označuje majestátního medvěda, který žije na stejnojmenném ostrově, a to u jižního pobřeží Aljašky.

O názvu se již spekulovalo

Nechme se překvapit, zda se daný název skutečně bude nebo nebude používat. Pokud se totiž ohlédneme do minulosti, neměli bychom zapomínat na to, že vůz byl označen i jinak. Mluvilo se také o názvu Snowman, ačkoliv automobilka nikdy nepotvrdila, ani nevyvrátila toto označení. Pokud se o voze zmíníme na půdě samotné automobilky, čeká nás pouze sdělení „A Plus“, což je pouze kódové označení modelu a o oficiální název modelu, který bude větším bratrem Škody Yeti, zcela určitě nepůjde.

V roli jsou i jiné názvy

Možností, jak začít uvažovat o konkrétním názvu nemusí být nutně jenom samotné úniky informací od některých zaměstnanců, nebo firem, které s tuzemskou Škodovkou spolupracují. Cest, jak možná odhalit skutečný budoucí název tohoto SUV je hned několik. Jedna taková vede také přes Úřad průmyslového vlastnictví. Pokud budeme sledovat, jaké názvy si Škodovka v poslední době zaregistrovala, potom se mluví o jménech jako Iron, Airon, nebo také Aratan a Funstar. Je tedy otázkou, zda se některé z nich bude týkat skutečně daného plánovaného vozu, nebo to jsou názvy, se kterými se setkáme třeba až za několik dalších let.

Rate this post