Chevrolet Corvette na elektřinu? Možná realita

Zvykli jsme si, že téměř jakýkoliv na trh uvedený běžný automobil už je k dostání jak ve verzi hybrid, tak samozřejmě také ve verzi elektrické. Většinou se tento trend vyhýbal především výkonným vozům, které byly od svého počátku spojené s výkonnými benzinovými agregáty. Příkladem by měl být i vůz Chevrolet Corvette. A právě pro všechny fanoušky přišla rána největší. Pod kapotu vozu se totiž v budoucnu bude stěhovat elektromotor.

Mluví se o plug-in hybridu

Zatím jsou to hlavně spekulace, ale již zaregistrovaný název a několik potvrzených informací mluví o tom, že využití elektřiny bude více než reálné. Pokud bychom měli být konkrétnější, potom bude vůz plug-in hybrid. Půjde tedy o kombinaci klasického spalovacího motoru a následně i využití elektromotoru. Takto konkrétně by měla vypadat vize, o které se v souvislosti s modelem Chevrolet Corvette mluví. Na co bychom neměli dále zapomínat, to je také fakt, že díky této úpravě by měl vůz dostat také pohon všech čtyř kol. O kterém se již také hezkou řadu let mluví, ale zatím zůstalo pouze a výhradně u řečí.

Proč takové změny?

Je více než jasné, že důvodem těchto změn je především to, že je obecně kladen důraz na co největší snižování spotřeby, ale třeba také emisí. Stejně tak je kladen důraz i na co největší zlehčování vozů, což se následně pozitivně podepisuje třeba také na zrychlení, stejně jako jízdních výkonech, ale i vlastnostech. V tomto konkrétním případě by změna vozu Chevrolet Corvette přinesla i nutnost přesunu spalovacího motoru na logičtější místo ve středu vozu. To by dopomohlo právě k lepším jízdním vlastnostem. A jak by se měla daná novinka jmenovat? V souvislosti s nově zaregistrovaným názvem půjde o model E-Ray. Právě pod tímto označení by se měl vůz prodávat. A jak bude vypadat, nejvíce se zatím mluví o podobnosti s konceptem Chevrolet Corvette Stingray.

Rate this post