Rolls-Royce Wraith Porto Cervo: luxus pro náročné

Na konci letošního června se automobiloví fanoušci měli možnost poprvé setkat s horkou novinkou, automobilem Rolls-Royce Wraith Porto Cervo. Nyní tento luxusní automobil určený pro opravdové fajnšmekry odhaluje mnohem více, než tomu bylo dříve. Podívejme se společně na to, co vás zaručeně nadchne.

Automobilka našla inspiraci na smaragdovém pobřeží

Inspirací pro tvorbu automobilu se pracovníkům továrny v britském Crewe stalo město Porto Cervo ležící na Smaragdovém pobřeží na Sardinii. Přímořskému stylu pro náročné návštěvníky zdejších pláží samozřejmě proto odpovídá i jeho celková koncepce designu automobilu. Proto se luxusní kupé pyšní odstínem azurově modré doplněným elegantními bílými linkami na bocích. Obojí má iniciovat odkud přišla jeho inspirace – z moře a bílých pláží. Automobil vzniká v celkem třech exemplářích.

Interiér v bílé a námořnické modři

Skvostný je i jeho interiér. Čalounění sedadel tohoto modelu je provedeno v kůži v arkticky bílé barvě, kterou doplňuje námořnická modř. Ve stejných dvou odstínech je provedeno také obložení palubní desky, boků a dveří i u zadních sedadel. Vše přitom doplňuje použitá dřevěná dýha. Cílem je, aby na posádku automobilu zapůsobil jeho interiér úplně stejně, jako interiér nějaké opravdu luxusní jachty. Ostatně, to se velmi dobře daří, protože nový Rolls-Royce Wraith Porto Cervo je skutečně komfortním korábem brázdícím silnice.

Vymazlený dvanáctiválec

A jak to vypadá pod kapotou tohoto skutečně vymazleného modelu? Milovník automobilů zde najde dvanáctiválec o objemu 6,6 litru o výkonu 465 kW při 5600 min-1 a točivém momentu 800 N.m v rozmezí 1500-5500 min-1. Automobil o hmotnosti 2435 kg a délce 5269 mm je vybavem osmistupňovým automatem ZF. Z klidu bez potíží dosáhne 100 km/h za 4,6 sekundy. Maximální rychlost činí 250 km/h.