Kia plánuje zvýšit prodej

Jihokorejské automobilce Kia se v poslední době nevede nijak zle. Jen za první pololetí roku 2015 se zvýšil prodej jejich vozů o 7,6 %. Vozy Kia jsou populární také v České republice. Model této automobilky C´eed se dokonce stal vozem roku 2008. Letošní druhé čtvrtletí bylo se svými 103 942 nově registrovanými vozy nejúspěšnější v celé historii společnosti.  Prodej zvyšují především modely C´eed a Sportage, které patří dlouhodobě k nejpopulárnějším. Především druhý zmiňovaný typ získává nové zákazníky díky vytříbenému designu, kvalitnímu zpracování interiéru, široké nabídce motorů a své praktičnosti.

O zvýšený prodej se ale zasloužily také další modely například Sorento SUV, Venga, Rio či zcela nový Soul. Vysoké tržby jistě ovlivňuje také unikátní záruka 7 let / 150 000 km. Automobilka KIA však i do budoucna plánuje zvýšit prodej svých vozů. Sází hlavně na kompaktní C´eed, který je vyráběn ve třech verzích. Zároveň je plánována řada novinek. Mezi ně patří také mini MPV s pracovním názvem YN. Postaveno bude na podvozku současného modelu Soul. Tato novinka by měla připomínat zvětšený C´eed, čímž bude představovat vážného konkurenta pro Volkswagen Golf Plus.

Kia se však bude soustředit rovněž na výrobu nové verze modelu Sorento. Ta je větší než dřívější a její design vychází z konceptu KND – 4. Dodává se se zcela novým motorem CRD – 1 o objemu 2,2 litru. Tato verze Sorenta je vybavena nejmodernější generací elektronicky řízeného pohonu všech kol ATT (Active Torque Transfer). Automobilka chce zvýšit výrobu hlavně ve svém slovenském závodě v Žilině, odkud pochází více než polovina všech jejích výrobků. Zatím její výrobní kapacity postačují rostoucí poptávce. Pokud tomu tak však v budoucnosti nebude, vedení společnosti je připraveno tamní továrnu rozšířit a přijmout nové zaměstnance.