Proč voláme asistenční služby? Podívejte se

Někteří lidé mají součástí svého povinného ručení různé asistenční služby. Není to nic výjimečného. Naopak je to dnes v rámci konkurenčního boje celkem běžná služba. Stejně tak je vhodné říci i to, že někteří mají asistenční služby sjednané zvlášť, ke svému vozu. A jelikož je takových lidí poměrně dost, zcela pochopitelně vznikají i statistiky, které jsou právě s voláním na asistenční služby spojené. A proč lidé volají nejvíce? Podívejte se na ty hlavní důvody.

Nepojízdný automobil

Jedná se o klasickou poruchu motoru, která dnes rozhodně není nic výjimečného a může se přihodit opravdu kdykoliv a opravdu každému. Je jasné, že pokud jde o tento konkrétní problém, tak jenom málokdo dokáže danou závadu najít, nebo si ji dokonce opravit. Je proto pohodlnější zavolat asistenční službu. Ta na místo však jenom málokdy pošle techniky, jelikož když se jedná o poruchu motoru u moderních automobilů, tak jenom těžko dojde k tomu, že by se dala opravit na místě. A tak je na místo vyslána odtahová služba, která automobil naloží a odveze do konkrétního servisu.

Autonehoda

Proč mají lidé asistenční služby? Ano, je to i proto, aby v případě nehody získali možnost bezplatného odtahu svého automobilu. A to do nejbližšího smluvního servisu, pokud se nerozhodnou si připlatit a nechat si automobil odtáhnout jinam. Právě nehoda se tak stává hned druhým důvodem, proč lidé volají své pojišťovně z toho důvodu, že zde chtějí využít své asistenční služby, které mají v ceně a mají je zaplaceny.

Špatné natankování paliva

Na třetím místě je skutečná kuriozita. i když to může vypadat, že se toto už téměř nestává, opak je pravdou. Samozřejmostí je, že v takovém případě volají jenom majitelé naftových vozidel, jelikož u benzinových nelze naftovou pistolí natankovat – je příliš široká. Lidé tak mohou omylem sáhnout po špatné tankovací pistoli a problém je tu. Pokud si to uvědomí včas, je dobré zavolat právě asistenční službu, která pošle odtah a ten vůz odveze do servisu. Zde dojde k odčerpání špatného paliva, vyčištění nádrže a problém je vyřešen. Horší to ale může být v situaci, kdy daná osoba vyrazí a ujede tak několik kilometrů. Rázem má také důvod volat, ale právě pro poruchu. Statistiky, kolikrát je ona porucha způsobena špatným palivem, však známo bohužel není.

Prázdná nádrž

U paliva ještě zůstaneme. V tomto případě ale v souvislosti se situací, která je spojena s tím, že lidem na cestách dojde palivo. Současné asistenční služby totiž nabízejí pomoc i v tomto případě. Pokud tedy palivo dojde, tak zdarma dovezou jiné. To už se však pochopitelně musí zaplatit. To, že je tento důvod na čtvrtém místě jenom svědčí o tom, jak jsou lidé nezodpovědní. Je s podivem, že se to stává právě u nás, v České republice, kde je koncentrace benzinových pump největší v Evropě. V podstatě lze říci, že ať jedete kamkoliv, tak při rozsvícení kontrolky projedete kolem několika benzinek, kde je možné nabrat si palivo. Některým je to asi jedno a tak jim nevadí čekat na to, až služba s kanystrem dojede. Některým to asi není ani trapné si takto volat.

Ztráta klíčků od vozu

Není to skutečně nic neobvyklého. Právě naopak. Klíčky se mohou ztratit celkem jednoduše a rázem je třeba řešit, co s danou situací. Kdo má náhradní, ten si je obvykle může nechat přivézt třeba od někoho ze svých blízkých. Kdo ale ne, ten si často volá právě asistenční služby. Samozřejmě s nimi není spojeno to, že by vůz otevřely, nebo nastartovaly. Je s tím spojeno to, že je vůz pomocí odtahové služby dopraven do příslušného servisu, nebo na místo, kde nebude překážet. A jak je to s novými klíčky? Ty lze pochopitelně získat jenom o autorizovaného dealera. A to buď tím způsobem, že bude vystavený duplikát, nebo to může být i tím způsobem, že bude potřeba vyměnit všechny zámky.

Píchlá pneumatika

Není to nic neočekávaného, jelikož musíme říci, že defekt se může dostavit téměř kdykoliv. A i ten je důvodem, proč si lidé asistenční službu volají. I když už v autoškole se člověk učí, jak kolo vyměnit, ne každý to chce dělat. Představme si třeba mladou křehkou ženu, která má defekt, nebo slušně oblečeného manažera. Takoví lidé kolo pravděpodobně měnit nebudou a tak to jsou právě ty osoby, které neváhají a Asistenční službu si zavolají. Výhodou je, že se nijak nezašpiní, ale třeba je myslet také na nevýhodu, která je pochopitelně spojena také s tím, že než asistenční služba přijede, může to nějaký ten čas trvat.

Nemožnost nastartovat

Zde může být problém spojený velmi často s vybitou autobaterií. Je jasné, že málokdo si zavolá asistenční službu ve chvíli, kdy se mu daná situace stane před domem. Je volána primárně ve chvíli, kdy se autobaterie vybije někde na cestách a je třeba problém řešit. Mnohdy třeba i pomocí náhradního vozu, pokud je nutné zachovat mobilitu. Jinak může být lepším řešením obvolat známé a požádat je, aby novou autobaterii koupili a přivezli.

Prasklá žárovka

Myslíte si, že je to spíše úsměvný důvod? Pokud máte některý z novějších automobilů, tak si buďte jisti, že rozhodně ne. Právě naopak. Vyměnit v nich žárovku může být nadlidský úkon. A tak pokud lidé mají asistenční služby, raději jich využijí, než aby se s tím trápili sami, nebo jezdili do autorizovaných servisů. A jak potvrzují samotní technici, kteří k podobným výjezdům přijíždí, tak u některých moderních vozů je to skutečně servisní zásah i na několik minut. Zlaté starší vozy, kde to za pár desítek vteřin dokázal zvládnout i ten, který to v podstatě nikdy nedělal.