Automobily s nejvyšší spotřebou. Jaké to jsou?

Také při výběru vozu hledíte kromě jiných parametrů také na spotřebu vašeho automobilu? Pokud ano, není to rozhodně nic výjimečného. Vědí to i automobilky, které se pochopitelně snaží vyrábět takové vozy, které mají nejenom dobrý výkon, ale nafty nebo benzínu si vezmou skutečně málo. Vzhledem k cenám paliv tak může být provoz takových vozů celkem efektivní. Nutno ale říci, že v minulosti tomu rozhodně tak nebylo, jelikož to byla auta spojena se spotřebou, kterou by v dnešní době rozhodně nikdo neakceptoval. Chcete vědět, jaká byla auta s největší spotřebou a kolik si reálně brala? Podívejte se s námi.

Ferrari 365 GTB/4 Daytona

Automobil, který byl vyrobený v roce 1973 a který byl pochopitelně charakteristický tím, že se jednalo o výkonné sportovní auto. Pokud se na jeho výkon podíváme, tak činil poměrně unikátních 352 koní. Je tedy jasné, že z tohoto pohledu nemohla být spotřeba malá už z principu. A kolik činila? Záleželo hlavně na stylu jízdy a na tom, kde se jezdilo. Podle tabulkových hodnot to bylo v rozmezí 28 – 40 l/100 km. Ano, i tolik si mohl brát při jízdě motor o objemu 4,4 l.

Bentley Mulsanne Turbo R

Stylový automobil, který byl nejenom ve své době skutečně luxusní limuzínou pro náročné. Vyroben byl v roce 1988 a po uvedení na trh patřil ke skutečným skvostům automobilového trhu. To můžeme říci i nyní, tedy zpětně. Když se podíváme pod kapotu, tak zde najdeme motor 6,8 l turbo. Ten nabídl velmi dobrý výkon, který činil 353 koní. Vzhledem k váze vozu zajistil celkem svižnou jízdu. A jaká byla spotřeba? Ta už tak pozitivní rozhodně nebyla, jelikož činila 35 l/100 km.

Cizeta V16T

Méně známý automobil, který nebyl propagován jako klasický dopravní prostředek, jelikož se naopak jednalo o zajímavý supersport. Odpovídal tomu samozřejmě i celkový aerodynamický design vozu, nebo i to, co bylo pod jeho kapotou. Zde se nacházel motor o objemu rovných šesti litrů. A jeho výkon? Ten nebyl nijak malý, protože činil 540 koní. A to bylo v roce 1995, kdy byl automobil vyrobený, opravdu nemalé číslo. A jak to bylo se spotřebou tohoto vozu? Určitě bylo nutné počítat, že si vezme celkem dost. Přesně to bylo 33 l/100 km.

Ferrari 400 Superamerica

I když šlo o Ferrari, rozhodně nelze tento model označit za klasický supersport, spíše o zajímavé sportovní auto pro běžnou jízdu. Vůz byl vyrobený v roce 1960, a pokud je i v dnešní době něčím zajímavý, je to rozhodně jeho krásný ladný design. Obdiv si auto zaslouží také pro svůj výkon, jelikož motor o objemu čtyř litrů je naladěn tak, aby dokázal nabídnout výkon o velikosti přesně 400 koní. A jak je to se spotřebou? Malá určitě nebyla, protože činila 32 l/100 km.

Aston Martin V8 Vantage

Stylový automobil, kterým jezdil třeba i známý filmový agent James Bond. Samotná automobilka vždy dokázala na trh uvést skutečné skvosty a tento konkrétní model určitě nebyl žádnou výjimkou. Naopak. Koho zajímá, co bylo pod kapotou, tak šlo o motor o objemu 5,4 litru, který byl schopen dosáhnout jedinečného výkonu o velikosti 380 koní. A to bylo na rok 1980, kdy byl automobil vyrobený něco skutečně unikátního. Logicky se to však podepsalo také na spotřebě auta. Ani ta nebyla nijak malá, jelikož činila 31 l/100 km. Dovedete si v dnešní době představit, že by vám v nádrži každé tři kilometry zmizel jeden litr paliva?

Ferrari 400 A/T

Další Ferrari do našeho přehledu a opět automobil, který lákal na kombinaci výkonu a vzhledu. V čem byl vůz charakteristický? Jeho design, se kterým v roce 1978 vznikl, je obdivovaný i v dnešní době. Není to ale jeho jediná přednost, protože i dnes umí oslnit svým výkonem. Ten činí 340 koní. Stará se o něho motor o objemu 4,8 litrů. Tento motor se ale stará i o to, že vůz má na dnešní dobu opravdu velkou spotřebu. Jakou? Je to 29 l/100 km.

Cadillac Eldorado Convertible

1976 Cadillac Fleetwood Eldorado Convertible

Vůz charakteristický pro celou Ameriku. Konkrétně tento model vznikl v roce 1971 a i dnes budí obdiv. Na první pohled zaujme hlavně svou velikostí, a to pokud jde o délku, tak i o šířku. Pochopitelně se jedná o kabriolet, který umožní sklízet obdiv kolemjdoucích. Vůz má pod kapotou motor o objemu, kterému dnes automobilky jenom těžko dokážou konkurovat. Má hodnotu 8,2 litru. Pokud jde o výkon, je to velmi dobrých 365 koní, což zajistí dobrou rychlost a odpich i s tak robustním vozem. A spotřeba? Ta je vysoká. Kolik přesně? Tabulkové hodnoty udávaly číslo 29 l/100 km.

BMW 745i

Vůz, který s trochou štěstí stále můžete potkat i na tuzemských silnicích. Je to dáno hlavně jeho spolehlivostí i tím, že tato automobilka byla a je v Evropě stále velmi populární. Model BMW 745i byl poprvé vyrobený v roce 1980 a pod kapotou měl motor o objemu 3,2 litru. Ten byl naladěný na dobrý výkon o velikosti 252 koní. Co byl trochu problém, a to hlavně u delších jízd, na které se auto pro své provedení celkem dobře hodilo, to byla spotřeba. Kolik činila? Je to 22 litrů na sto ujetých kilometrů.

Ford Scorpio 24V

Na závěr jsme si nechali automobil, který není zase až tak úplně starý, jelikož se začal vyrábět v roce 1996. Už v té době byl mezi lidmi celkem velký zájem o to, aby spotřeba jejich vozů byla ucházející. V tomto směru však Ford tvořil celkem velkou výjimku. Mohl za to jistě také motor tohoto vozu, který měl objem 2,9 litrů a který nabídl výkon, který činil 207 koní. Jednalo se tedy spíše o standardní a běžný automobil. K dalekým jízdám se ale příliš nehodil, protože když bychom se měli podívat na jeho spotřebu, tak činila 19 litrů na sto. A to bylo pár let před rokem 2000 už celkem dost.

Rate this post