Připravte své ojeté auto na prodej. Jak?


Warning: Undefined array key "random_ads_start_direction" in /data/web/virtuals/344391/virtual/www/domains/auto-gril.cz/wp-content/plugins/ad-injection/ad-injection.php on line 2173

Máte ojeté auto a přemýšlíte nad tím, že ho prodáte? Potom je váš cíl jasný. Chcete za něho získat co možná nejvíce peněz. Pamatujte na to, že získanou sumu můžete výrazně ovlivnit tím, jak své auto na prodej připravíte. Podívejte se společně s námi na několik tipů a postupů, které rozhodně doporučíme každému. Poté nám neváhejte do komentářů napsat, zda se vše povedlo přesně podle vašich představ. My jsme jasně přesvědčeni o tom, že určitě ano.

Doložte informace o všech servisních úkonech

Pokud máte k vozu servisní knížku, máte vyhráno. Jedná se o dokument, který ukazuje hned dvě důležité věci. Ta první věc je spojena s tím, že jste auto pravidelně kontrolovali a případné opravy byly ihned řešeny. V servisní knížce navíc kupující najde i informace o tom, kdy byl jaký servisní úkon proveden, díky čemuž má o technickém stavu vozidla jasné objektivní informace. Ta druhá věc je spojena s tím, že vaše auto nebylo jenom dopravním prostředkem, ale bylo něčím, co jste měli rádi. Kupující tak uvidí, že jste měli jasnou snahu se o váš automobil maximálně starat a držet ho v dokonalém technickém stavu.

A co když servisní knížku nemáte? Nemusíte zoufat, jelikož ji můžete nahradit. Co k tomu stačí? Třeba jenom obyčejný sešit, kam budete zapisovat vše, co jste kdy na svém voze dělali. Třeba kdy jste měnili olej, kdy jste měnili brzdy, kdy došlo k tomu, že se něco opravovalo, stejně jako zde může být uvedena řada dalších věcí. Kupující jasně uvidí, jak to je s vozem po technické stránce a zjistí, že jste se o něho skutečně dobře starali.

Vůz by měl dokonale vypadat

Potvrzují to i samotné autobazary. Rozdíl v tom, jak vůz působí z hlediska čistoty i lesku může činit i několik tisíc korun českých. Proto jeho celkový úklid a čištění rozhodně nepodceňujte. Pokud se vám samotným nechce, je možné oslovit profesionály. Díky různým slevovým akcím to dnes nemusí být zase až tak nic drahého. Navíc pamatujte, že se vám daná investice nejenom vrátí, ale také se vám vyplatí.

Pokud jde o čištění vozu, je základem dokonalá příprava interiéru, který by měl vypadat dokonale čistě, měl by vonět a neměly by na něm být výrazně vidět známky poškození. Pokud jde o exteriér, snažte se rozleštit případné škrábance, stejně jako nezapomeňte na vrstvu leštěnky, která podpoří vzhled vaší karoserie. Doporučujeme také kvalitní vosky, které auto zakonzervují. Ne vždy ho prodáte hned první den a tak je vhodné, aby v dokonalém stavu vydrželo třeba i několik týdnů. A to bez nutnosti ho před každým zákazníkem čistit. Pozor také na jízdy autem. Pokud s ním budete jezdit, snažte se o to, abyste ho v interiéru příliš nepošpinili.

Správná fotografie je základ

Na auto je třeba kupce nalákat. Pokud díky dokonalému umytí a dokonalému vyleštění již skvěle vypadá, je třeba zaměřit se i na to, abyste ho takto ukázali případným zájemcům. Inzerovat na internetu je něco zcela běžného a tak je jasné, že aby vaše inzerce oslovila, je nutné mít dokonalé fotografie. Snažte se nejenom o to, aby byly ostré, ale i o to, aby při focení byla dobrá světelnost. Ideální je také zvolit správné, nejlépe takzvaně otevřené místo, kde ho budete moci nafotit ze všech různých úhlů.

Jak doporučujeme postupovat? Nejdéle tak, že budete automobil postupně obcházet a fotit ho z různých úhlů. Pokud máte telefon, nebo digitální fotoaparát, nebojte se udělat i desítky různých fotografií. Proč? Vyberete z nich následně tu nejlepší možnou. Kromě exteriéru vyfoťte také interiér. A to taktéž ze všech úhlů. Fotografie nejenom zaujmou, ale také zprostředkují onen možný osobní pohled. Dále nezapomínejte vyfotit úplně vše. Mnoho lidí na fotkách záměrně nezveřejňuje problémy. Na jednu stranu sice nalákají více zájemců, ale ti při osobní návštěvě uvidí problém a odjedou. Nejenom, že je naštvete, ale zbytečně budete ztrácet čas. Když vyfotíte vše, na vůz se přijede podívat skutečně jenom ten, kdo o něho bude mít zájem v takovém stavu, v jakém je.

Opravte vše, co nefunguje

Abyste za svůj automobil získali co možná nejvyšší sumu peněz, je také třeba zajistit, aby fungovalo vše, co na něm fungovat má. Je totiž třeba uvést ho do prvotřídního technického stavu. Pamatujte na to, že správný kupující dokáže případné problémy celkem dobře odhalit, což povede k tomu, že se bude snažit výrazně snižovat cenu. Také nezapomínejte na to, že i při prodeji osobního auta existují určité zákony, v rámci kterých může kupující automobil reklamovat. A v praxi to znamená, že tato situace nastane právě ve chvíli, kdy je některá závada záměrně zatajena a později se projeví.

Řada lidí si také myslí, že se jim opravy závad nevyplatí. Je to ale velký omyl. Pamatujte, že když budete prodávat vůz se závadou, bude chtít kupující snížit jeho cenu, třeba o 1 000 Kč. Když ale závadu sami opravíte, může vás to stát jenom 500 Kč a sleva nebude nutná. Co to znamená? Že jste rázem 500 Kč vydělali. A to mluvíme jenom o drobnostech, jelikož u výraznějších závad je rozdíl větší.

Dovolte vše, co kupující chce

Chce se s vozem projíždět déle? Chce jet do náročnějšího terénu? Chce se projet po dálnici? Nebo chce s vozem do servisu na kontrolu? Ke všemu buďte svolní. Pokud máte svůj vůz dokonale připravený, nemáte se čeho bát. Navíc kupující jasně uvidí, že se ničeho nebojíte a tak prodáváte kvalitu. A to se na ceně také podepíše. Jak? Samozřejmě pro vás jako kupujícího pozitivně, jelikož si jste jisti kvalitou vozu, a ta logicky musí být i náležitě finančně oceněna.

1/5 - (1 vote)