Moderní benzinové pumpy nabízejí více, než jenom palivo

Když se řekne benzinová pumpa, nebo čerpací stanice, tak se většině řidičů pochopitelně vybaví primárně místo, na kterém mohou zastavit a nabrat si potřebné palivo. To ale už dávno není jediná věc, která je dnes na benzinových pumpách k dispozici. A to nemyslíme fakt, že si zde můžete koupit něco k snědku, nebo třeba vodu do ostřikovačů. Požadavky jednotlivých cestovatelů jsou v poslední době stále vyšší a tak je jasné, že se tomu přizpůsobuje i nabídka. Co tedy mohou benzinové pumpy u nás nebo v zahraničí nabídnout? Mnoho věcí vás jistě překvapí.

Čerstvé potraviny i jídlo

Že může benzinová pumpa nahradit třeba i samoobsluhu, nebo menší bistro? Zvláště u velkých a známých silničních tahů, kde rostou velké benzinky, to není nic neobvyklého. Zde skutečně můžete narazit ne velké benzinové pumpy, kde v sortimentu nechybí čerstvé pečivo, sýry, stejně jako uzeniny. Bonusem navíc jsou různé sendviče a domácí bagety, stejně jako teplá polévka, nebo něco jiného na zub. A rozhodně se nejedná jenom o ohřívanou sekanou nebo párek pochybné kvality. Jídla jsou často moderní a velmi chutná. Jako v kvalitním bistru. Hitem jsou dnes třeba pumpy, kde vám připraví asijské jídlo, dokonalý burger, nebo třeba chutný dietní salát.

Nabijte si telefon

Co když se vám vybije? Žádný problém. Pokud je k dispozici jídlo, je zde k dispozici i několik stolků, stejně jako místa k sezení. A zde nechybí třeba ani nabíječky na váš mobilní telefon. Zdá se to jako drobnost, ale v době chytrých telefonů je třeba myslet na to, že se vybíjejí celkem rychle. Stejně tak je možné zapojit si bez omezení třeba vlastní notebook, nebo jinou elektroniku.

Využívejte moderních technologií

Co máme na mysli, třeba různé informační kiosky, u kterých můžete ihned zjistit aktuální dopravní situaci na trase, kterou se chystáte jet. Máte tak jistotu toho, že můžete celkem jednoduše upravit svou cestu tak, abyste se zácpám vyhnuli. Tím ale využití moderních technik a technologií rozhodně nekončí. Nezapomínejte třeba také na to, že dnes už není žádným problémem ani to, že si natankujete a zaplatíte kartou přímo u stojanu. Už není nutné chodit dovnitř ke klasické pokladně. Dobrá volba pro ty, kteří spěchají a nechtějí stát zdlouhavé fronty.

Cestujete se psem? Zastavte u té správné pumpy

Co když máte domácího mazlíčka, kterého berete s sebou? Není to žádný problém, jelikož dnes můžete zastavit u takové benzinové pumpy, která se o něho dokonale postará. Tedy nabídne speciální box, který je určený právě vašim pejskům. A jaká péče jim zde bude nabídnuta? Jedná se o koupelnu pro vaše domácí mazlíčky. Pokud po delší cestě potřebujete svého psa umýt – jelikož vás dlouhá cesta ještě čeká, nebo je snad třeba ho jenom osvěžit, tato možnost rozhodně patří mezi něco, co vás zaujme. A nemluvíme nutně jenom o sprchách, jelikož je k dispozici třeba i sušič srsti a další vymoženosti.

Odpočiňte si od dětí

Děti jsou na cestách často problém, jelikož na těch skutečně dlouhých je nezbytností je dostatečně zabavit. Jak to zvládnout bez potíží? Stačí zvolit trasu kolem moderních benzinových pump. Zatímco vy máte možnost posedět a dát si zde něco k jídlu, vaše děti mohou být umístěny do dětského koutku. Základ zde pochopitelně tvoří hračky, což ale neznamená, že je dětský koutek určený jenom pro ty nejmenší. Na své si přijdou i děti starší, jelikož jim je zde k dispozici třeba i herní konzole. I otot je ukázka toho, je se moderní benzínové pumpy rozvíjejí.

Něco pro firmy

Nejsou to jenom rodiny, které míří za dovolenou, které mohou benzinovou stanici navštívit. Stejně tak velmi často cestují různí manažeři a obchodní zástupci. Tedy v podstatě firemní klientela. Pokud se podíváme na to, co jim mohou benzinové pumpy nabídnout, dá se říci, že můžete být doslova v šoku. A to proto, že benzinová pumpa může nabídnout nejenom možnost využití konferenční místnosti, ale i techniku, pomocí které je možné uskutečnit i video konferenci. A to vše právě z benzinky. Pokud takovou hledáte, musíme říci, že u nás ji zatím nenajdete. Dostupná je ale u našich sousedů, konkrétně potom v Bratislavě. Ta není tak daleko, abyste sami nemohli tuto možnost vyzkoušet.

Když zůstáváte přes noc

Je to především potřeba řidičů kamionů. A co právě oni tolik potřebují? Není to jenom prostor k parkování, který můžeme označit za něco samozřejmého. Mluvíme v tomto případě také o nutnosti sprchy. A ta ne mnohých velkých benzinových stanicích není nic neobvyklého. Je pochopitelné, že není zcela zdarma, ale kdo se potřebuje po delší cestě umýt, ten ji rozhodně ocení. Mimo jiné i proto, že ceny za její využití nejsou zase až tak vysoké, jak si někteří mohou myslet.

Natankujte i něco jiného, než jenom palivo

Většinou zastavíte u pumpy z toho důvodu, že je třeba zde nabrat benzin, nebo naftu. Nezapomínejte ale ani na to, že u těch moderních můžete natankovat třeba i vodu do ostřikovačů. Je součástí speciálního stojanu, kde si vezmete menší pistoli, otevřete kapotu a můžete zde doplnit tolik potřebnou tekutinu. Nejenom, že bude levnější, než pokud si ji koupíte v klasických nádobách. Výhodou je také jednodušší doplnění, nebo i to, že si jí koupíte přesně tolik, kolik jí potřebujete. Navíc ji budete mít hned uvedenou na svém účtu, což ulehčí samotné placení. Pokud jde navíc o pumpu, kde zaplatíte hned u samotného stojanu – jak jsme uvedli výše, tak máte jistotu toho, že se ani nemusíte s ničím zdržovat. I toto je velké pozitivum, na které rozhodně nesmíte zapomínat. Tím si buďte stoprocentně jisti.