Prázdniny byly na silnicích opět tragické

O letošních letních prázdninách se stalo obětí dopravních nehod celkem 149 lidí. Už v červenci zemřelo na silnicích 83 lidí a pak 66 jich zahynulo v měsíci srpnu. 23. červenec tohoto roku se stal nejtragičtějším prázdninovým dnem, kdy si s sebou odnesl hned 10 obětí dopravních nehod. Když si vzpomeneme na 14. srpen, byl to den, kdy při nehodách zemřelo 7 lidí. Obětí však bylo o 17 více, než tomu bylo minulý rok, kdy na silnicích zemřelo celkem 132 osob.

Co způsobilo prázdninové nehody?

Dopravní policie uvedla, že k dopravním nehodám mohlo dojít především díky velice horkému počasí, které mělo příliš dlouhého trvání. Tyto tropy s sebou nesly hlavně únavu a nepozornost řidičů. Dopravní nehody rovněž vznikaly díky častému pohybu chodců na silnicích, kromě toho se zintenzivnil provoz motocyklistů a cyklistů v dopravě.

Posledním smrtelným neštěstím na silnicích byla nehoda na Žďársku, kde v noci kolem půlnoci na místě podlehl řidič osobního automobilu. Druhý řidič byl odvezen s těžkým zraněním do nemocnice a spolu s ním rovněž utrpěli vážná zranění i spolujezdci. Má se za to, že nehodu způsobilo nějaké zvíře pobíhající po komunikaci.

Na závěr prázdnin:

V závěru prázdnin policie posílila na silnicích své hlídky především v těch lokalitách, kde jsou hlavní a nebezpečné úseky. Toto posílení bylo hlavně vzhledem k velkému počtu lidí, kteří se vraceli z prázdnin. Nakonec to bylo celkem klidné. Provoz na hlavních tazích do hlavního města byl trochu zvýšený, ale dlouhé kolony se netvořily. Vzhledem k tomu, že byl u lidí, kteří se chystali vrátit zpět domů očekáván silný provoz, na cestu se vydali někteří dřív, jiní co nejpozději. Díky tomu byla doprava poměrně volná. Mnoho lidí však využívalo toho, že jdou děti do školy až v úterý, a tak svůj návrat prodloužili až na předposlední či poslední prázdninový den.