Infiniti Q30 – bezkonkurenční luxus a spojení s Mercedesem


Warning: Undefined array key "random_ads_start_direction" in /data/web/virtuals/344391/virtual/www/domains/auto-gril.cz/wp-content/plugins/ad-injection/ad-injection.php on line 2173

Představení modelu Infiniti Q30 už je na spadnutí. I když automobilka úzkostlivě tajila všechny detaily spojené s vozem, jak bývá zvykem, řada z nich se přece jenom objevila. Díky tomu už můžeme mít poměrně jasno o tom, jak bude automobil vypadat. Samozřejmě samotný design vozu můžeme označit za povedený, ale co mnohé o tomto automobilu zajímá mnohem více, to je jeho interiér. Proč? Jelikož Infiniti spadá do segmentu nejluxusnějších vozů a tak je třeba podívat se, co na nás jako majitele může čekat.

Prošpikováno elektřinou

Cílem vozu je nabídnout nejenom pohodlí, ale samozřejmě co nejjednodušší ovládání a nastavování vozu. Proto můžeme říci, že interiér je doslova prošpikován elektronikou. Tomu odpovídá i množství tlačítek, které jsou rozmístěny doslova vše možně. Základem je samozřejmě středový panel, kde najdeme palubní počítač, panel klimatizace, stejně jako ovládání sedadel, nebo kliky dveří. Lehce paradoxně zde najdeme také ovládání automatické převodovky. Řadu tlačítek ale najdeme i na volantu, stejně jako pod panelem rádia.

Zde musíme zmínit onu nastíněnou podobnost s Mercedesem. Té se týká nejenom právě paradoxně umístěný ovladač převodovky – tedy stejně jako u Mercedesu. Nesmíme zapomenout také na informaci o tom, že Infiniti Q30 sdílí s Mercedesem A i svůj technický základ.

Důraz na kvalitu materiálů

Jelikož se má jednat o luxusní automobil, je jasné, že se nešetřilo ani na materiálech. Důraz byl kladen nejenom na jejich kvalitu, ale hlavně jejich precizní zpracování. Těšit se tedy můžeme na kvalitní kůži, dřevo, stejně jako prvotřídní plasty. A kolik tento krasavec bude stát? Na tuto informaci si ještě musíme počkat. Tedy do té doby, než proběhne oficiální představení na autosalonu ve Frankfurtu. Zde bychom se měli konkrétní ceny jak s motorizací 1,5 l i 2,2 l dozvědět naprosto přesně.

Rate this post