Hybrid Toyota Prius již příští týden

I když to není úplně běžné, Toyota se rozhodně v rámci svého modelu Prius doslova držet jazyk za zuby a tak po celou dobu vývoje modelu tajila vše, co se jeho celkového vzhledu a designu týká. Oficiální představení je plánováno už na příští týden a tak nyní konečně mohou případní fanoušci Toyoty a hybridů zjistit, co se chystá. Na internet totiž uniklo několik fotografií, díky kterým si představu o tomto voze můžeme v případě potřeby udělat i my sami. Podívejme se tedy na to, čím konkrétně se pyšní a co nabídne.

Vzhled je futuristický

To nejzajímavější, co se vozu týká, to je rozhodně jeho vzhled. Máme-li být v daném ohledu konkrétní, potom to jsou především ostře řezané linie, které začínají už na samotných světlometech a pokračují dále. Zajímavostí by měla být také délka vozu, která se oproti původní, tedy ještě současné generaci prodlouží. Nikoliv ale výrazně, jelikož se očekává prodloužení zhruba o 7 centimetrů. Co by mělo zůstat stejné, to je samotná silueta daného tvaru. Vzhledem k aerodynamickým vlastnostem, které si chcete Toyota Prius stále zachovat je více než jasné, že se nic zásadního v tvaru jako takovém měnit nebude. Novinky v podobě nových křivek se však přirozeně objeví. Není to ale nic, co by obtékání vzduchu jakkoliv měnilo.

Očekávají se dvě verze

I v tomto ohledu byla Toyota velmi tajemná a tak se dá očekávat, že se potvrdí již dříve velmi hojné spekulace. Ty se týkají toho, že by Prius neměl být jenom hybridem jako takovým. Dá se očekávat, že tato verze sice bude dominovat, ale dále bude doplněna také o plug-in hybrid. V obou případech však bude základem stejný benzinový motor kombinovaný s elektromotorem. Pokud by byl využitý výhradně jenom on, je dojezd stále poměrně malý – jenom 50 kilometrů. Na druhou stranu Toyota Prius nikdy neměla ani nebude mít ambice stát se čistým elektromobilem.