Praga v limitované edici. Kolik se vyrobí kusů?

V minulosti velmi známá automobilka Praga se vrací ke svým kořenům – tedy alespoň v rámci svých vzpomínek. Aktuálně je to totiž celých 68 let, co došlo k tomu, že automobilka kompletně opustila segment osobních vozů a vlivem nařízení komunistické strany se musela pustit jenom do výroby automobilů nákladních. Toto smutné nařízení si dnes můžeme připomínat nejenom v našich vzpomínkách, ale i díky unikátnímu modelu, který automobilka vyrobí.

Na co se můžeme těšit?

praga
Supersport R1R. Tak přesně to je jméno tohoto úchvatného vozu, který bude připomínat výše uvedené smutné výročí. A bude ho připomínat skutečně více než dobře. Pod kapotou budou mít zájemci k dispozici motor ve třech variantách, díky kterému vůz dosáhne výkonu vynikajících 400 koní. Zdá-li se vám toto číslo poměrně malé, nezapomínejte na to, že supersport váží jenom lehce přes 650 kilogramů. Při přepočtu počtu koní na tunu tak strčí hravě do kapsy třeba Ferrari Enzo a Bugatti Veyron. Daný výkon bude jistotou dosahování i poměrně zajímavých rychlostí. To vše bude poté zabaleno do naprosto úchvatného designu, u kterého se logicky nezapomnělo na špičkovou aerodynamiku a skvělý přítlak.

Kolik vozů bude k dispozici?

Dané číslo bude odpovídat již zmíněnému výročí. Tedy onen počet automobilů, které budou vyrobeny a půjdou do prodeje, bude přesně 68. Pokud tedy po tomto unikátním voze také toužíte, je skutečně nejvyšší čas udělat si rezervaci a zaplatit za něho celou kupní cenu. A na kolik tento model vyjde? Počítejte s cenou 198 000 eur, což je v přepočtu cena lehce přes 5 300 000 korun českých. A kdy budou dané vozy k dispozici prvním zájemcům? Dle slov automobilky se předpokládá, že by první modely mohly být dostupné už začátkem roku 2016. Teprve poté si budeme moci naplno vychutnat jízdu v tomto voze také v běžném provozu.