Cadillac se chce více prosazovat

Tohoto amerického výrobce luxusních aut rozhodně není třeba nijak zvlášť představovat. Ve svých domovských Spojených státech patří mezi velmi vyhledávanou značku automobilů. Samozřejmě k dispozici je i na řadě jiných kontinentů a Evropa není výjimkou. Na druhou stranu musíme přiznat, že zde Cadillac stále poměrně výrazně zaostává. Zvláště pokud porovnáme jeho nabídku, ale i propagaci s ostatními automobilkami na evropském trhu. Jak ale samotný Cadillac potvrdil, tato situace by se měla velmi rychle změnit.

Jaké novinky nás mohou čekat?

O konkrétních novinkách zatím značka Cadillac nemluví, ale dá se rozhodně očekávat, že stejně jako v USA budou spadat do prémiovějšího segmentu. Nejde však jenom o konkrétní vozy jako takové, ale třeba i na nabídku motorizací. Zatímco ve Spojených státech amerických jasně dominují benzinové vozy, Evropa v tomto směru vyhledává raději diesel. I proto se chce automobilka zaměřit i tímto směrem a nabídnout zcela novou paletu turbodieselových motorů. Expandovat bude samozřejmě i do oblasti Velké Británie, což znamená také informaci o to, že se budou vyrábět nejenom klasické vozy s řízením na levé straně, ale i ty s volantem na straně pravé. Ty jsou zatím pouze specifickým sortimentem. A i to patří mezi jeden z důvodů, proč jsou automobilce ubírání zákazníci.

Plán zatím do roku 2020

Již v minulosti bylo zmíněno, že automobilka Cadillac chce do roku 2020 představit celkem 20 zcela nových modelů, které by se měly stát právě těmi klíčovými, na které se budeme moci těšit také v Evropě. A jelikož několik informací přece jenom prosakuje na povrch, rozhodně by měl zaujmout model CT6, stejně jako několik modelů spadajících do segmentu jak klasických, tak i menších SUV. Přesto ale bude automobilka nejprve několik z nich testovat v USA, jelikož i zde má s několika svými modely problémy s prodejností.