Porsche plánuje přejmenovat své vozy. Jak?

Automobilka Porsche má v současnosti v úmyslu provést přejmenování dvou svých vozů. Nedávno provedla facelift u modelů Boxster a Cayman, nyní se navíc rozhodla přidat k jejich označení ještě číslovku 718. Celý název vozů tak bude znít 718 Boxster a 718 Cayman.

Opět volí čísla

Porsche tímto krokem vlastně nepřináší nic úplně nového, jenom se vrací ke svému velice typickému způsobu značení čísly, který již užívala v minulosti. Skončilo přitom u čísla 911, kde známe model 911 Carrera.

Návrat ke staré dobré závodnické tradici

Oba dva v úvodu zmiňované modely vlastně přinášejí návrat k modelu Porsche 718 pocházejícím z roku 1957. Model starý dnes 58 let v době své největší slávy dosahoval obrovských úspěchu na automobilových závodištích. Tento čtyřválec vyhrával závody, například roku 1958 dvacetičtyřhodinový Le Mans a v letech 1959 a 1960 také Targa Florido, které probíhalo na Sicílii. Úspěch vůz oslavil i v dvanáctihodinovém závodě v Sebringu v roce 1960 nebo v evropských soutěžích Hill Climb v letech 1958 a 1960. Jednalo se tedy o skutečnou pýchu automobilky, která ve své třídě velice úspěšně předháněla svoji tvrdou konkurenci.

Motor o výkonu až 395 koní

Novinky 718 Boxster a 718 Cayman podle dostupných zpráv budou turbodmychadlem přeplňované čtyřválce s motorem o objemu 1,6 a 2,0 litru. Horní verze motoru by přitom podle informací měla odpovídat výkonu 395 koní. Došlo přitom k zeštíhlení z původních šestiválců na 2,7 a 3,4 litru.

Proběhne i úprava cen vozů

Přejmenování automobilka zároveň využila zároveň k tomu, aby mohla lehce upravit tvorbu cen nových modelů. Nyní byl levnějším modelem Boxster, ale to už po úpravách nebude platit. Vozy si svá prohodí. V žebříčku se před Boxster dostává model Cayman. K představení zbrusu nových sportovních kupé má přitom dojít během roku 2016.

Rate this post