Oblíbený Ford Focus bude stále i v elektrice. Chystá se verze Electric 2017

Automobilka Ford poslechla nové trendy v pohonu vozidel a už v roce 2011 veřejnosti předvedla elektromobil Ford Focus Electric. V polovině roku 2012 už se tento model prodával na trhu, ovšem žádnou velkou díru do světa neudělal. Jeho pohonnou jednotku tvořil elektromotor nejprve s výkonem 92 kW a poté 107 kW. Dosahoval maximální rychlosti 135 km/ hod a na jedno nabití zvládl 122 km. Přitom nabití v síti zvládl za 4 hodiny.

Prodeje se nevyvíjely dobře

Přestože funkčnost auta byla velmi dobrá, velké prodeje se nekonaly. K plánovanému úspěchu na trhu nedošlo. Počty prodaných vozů bohužel nedosáhly ani desetinky prodejů, které zvládla automobilka Nissan s vozem Leaf. Nyní by se to ale mohlo změnit. Ford totiž má v úmyslu v roce 2017 ukázat světu vylepšený model Ford Focus Electric 2017. Ovšem už během ledna 2016 chce svůj model ukázat odborníkům, a to v americkém Detroitu.

Podpora rychlonabíjení a asistenční systém

Slíbeny jsou některé novinky. Typ vozu z roku 2011 nepodporoval rychlodobíjení, což se nyní má radikálně změnit. Připravovaný vůz by měl rychlonabití na 80 % své kapacity zvládnout za pouhou půlhodinku. Přístrojový panel vozu navíc umožňuje individualizaci. K dispozici bude asistenční systém Brake Coach, který řidičům pomůže měnit brzdění na energii využitelnou u akumulátorů. Těmito vylepšeními se Ford bude snažit dohnat svého konkurenta automobilku Nissan, která se s modelem Leaf stala leadrem v oblasti elektriky.

13 elektrifikovaných modelů do roku 2020

Ovšem Ford Focus Electric není jediným elektrickým počinem automobilky. Další akce se chystají. Do roku 2020 by měl Ford nabízet 13 modelů vozů na elektrický pohon. Do vývoje elektriky přitom vkládá 4,5 miliardy dolarů, což jsou opravdu nemalé finanční prostředky.