Policie získala nové tajné vozy


Warning: Undefined array key "random_ads_start_direction" in /data/web/virtuals/344391/virtual/www/domains/auto-gril.cz/wp-content/plugins/ad-injection/ad-injection.php on line 2173

Přesně v pondělí 14. prosince došlo oficiálně k tomu, že si zástupci dopravní policie převzaly objednané vozy, a to od mladoboleslavské automobilky Škoda. Celkem se jednalo o padesát vozidel, které budou určeny pro hlídkovou činnost. Nejednalo se však, jak bývá zvykem, o vozy v policejních barvách. Jedná se o na první pohled civilní vozy, které však mají ukryté majáky a další vybavení. Jsou tedy na první pohled běžnými účastníky provozu, což ztěžuje jejich identifikaci.

Motorizace? U všech stejná

Jelikož se nacházíme na serveru o automobilech, nesmíme si samozřejmě odpustit ani poznámku o tom, na jakou motorizaci se sloužící policisté mohou těšit. Všechny Octavie, které byly předány policistům, mají ten nejsilnější dostupný benzinový agregát. Ten je schopen dosáhnout výkonu 132 kW, tedy 180 koní. Samozřejmostí je také pohon všech čtyř kol, který bude u každého daného vozu také samozřejmostí. Pokud bychom si chtěli běžnou verzi tohoto vozu pořídit, vyjde nás na 630 900 korun. Ta policejní však byla zhruba dvojnásobně dražší, jelikož požadavky na výbavu byly jiné, než má běžný účastník silničního provozu.

Vozy se dočkaly také nové výbavy

Není žádnou novinkou, že řada takto tajných Octavií již naše silnice pravidelně hlídá. Staly se tak doplňkem dálničních Passatů, které byly a jsou stále obávanými vozy. Octavie nabídnou několik zajímavých vychytávek, které souvisí s instalací kvalitní nové techniky. Jedná se především o nové majáky, u kterého není třeba využívat kombinace s majákem střešním. Stejně tak se vylepšená dočkalo také záznamové zařízení určené k měření rychlosti. Výrazný posun kupředu byl zaznamenán i v oblasti kamer. Ty jsou umístěny jak vpředu, tak i v zadní části vozu. Hlavním unikátem těchto kamer je především schopnost automaticky přečíst registrační značku aut na silnicích a zároveň ji porovnat z databází kradených vozidel.

Rate this post