Policie bude kupovat další speciály


Warning: Undefined array key "random_ads_start_direction" in /data/web/virtuals/344391/virtual/www/domains/auto-gril.cz/wp-content/plugins/ad-injection/ad-injection.php on line 2173

V období letošních Velikonoc bylo oznámeno, že v rámci snížení počtu nehod a v rámci bezpečnosti na našich silnicích koupí tuzemská policie řadu nových vozů. Konkrétně se jednalo o dálniční speciály Škoda Superb. Ty samozřejmě nejsou nasazeny jenom na dálnicích a rychlostních silnicích, ale monitorují provoz na všech důležitých silničních tazích.

Policie kupuje dalších 85 vozů

Jelikož bylo daných automobilů stále poměrně malé množství, došlo v minulých dnech k tomu, že Policie investovala do dalších. Konkrétně do 85 nových modelů, tentokrát Škody Octavia. Jejich účel je předem jasný. Tyto nebudou používány na dálnicích, ale budou nasazeny do běžného provozu v rámci silnic nižších tříd. Tomu ostatně odpovídá i jejich specifikace, jelikož v rámci motorizací budou k dispozici i modely, které mají pod kapotou buď motor 1.8 TSI s výkonem 132 kW, nebo motor 2.0 TDI s výkonem 135 kW. Na dálnicích nasazené Superby jsou samozřejmě mnohem výkonnější, jelikož tato motorizace by na daných silnicích jenom těžko stačila.

Výbava? Jako u předchozích

V čem se však dané Octavie lišit nebudou, to je jejich výbava. Na první pohled by tedy měly být k nerozeznání od běžných automobilů. Že jde o policii, poznáme až ve chvíli, kdy se rozblikají modrá světla. Na palubě nebude chybět základní vybavení, od kamery, až po špičkové radary, které umožní během pár chvil změřit rychlost. A to i u protijedoucích vozidel.

Stále nižší ceny

Pozitivním faktem, a to hlavně pro naše daně a státní rozpočet je zcela jistě to, že dané policejní Octavie budou výrazně levnější, než předchozí nákupy. Dokonce budou stát s celou výbavou třetinu toho, než kolik stály v první fázi nákupů tolik obávané vozy Passat. A proč právě Octavie? Jelikož chcete policie být ještě nenápadnější a tak řidič nyní soustředěný na Superby a Passaty nemusí předpokládat, že tím vozem za ním může být také policie.

Rate this post