Pohodlně se usaďte – ale do jakého vozu?

Podle čeho vybírat auto? Ano, mělo by to být ni podle pohodlnosti, která je dnes velmi důležitá. Hlavně ve chvíli, kdy se chystáte spíše na delší jízdy by to mělo být naprostou samozřejmostí. Jsou auta, do kterých pokud si sednete, tak se budete cítit jako v bavlnce. A potom jsou i auta, u kterých si budete říkat, že jejich koupě byla největší chyba. Aby k tomuto vůbec nedošlo, doporučujeme koupit automobil z první skupiny. A o jaká auta jde? To vám poradíme, a to dokonce i napříč jednotlivými segmenty.

Luxusní vozy

Je jasné, že v tomto segmentu se tak nějak očekává, že zde budou sedadla skutečně co možná nejvíce pohodlná. Dají se ale najít i výjimky. Aby k tomu nedošlo ve vašem případě, tak doporučíme osvědčené modely. Pokud jde v tomto směru o jasného vítěze, kterému nemá nikdo žádné výhrady, je to model Audi A3. Pořiďte si ho a zaručeně se budete na posezení ve svém voze dokonale těšit. Nijak nezklame ale ani další dvojice vozů. Na druhém místě je velmi povedeně vypadající Lexus RC. A jak je to s třetím místem? Zde uvidíte, že Audi, pokud jde o pohodlnost, skutečně umí. A to i v případě modelu A6. Ten se řadí na třetí místo v tomto segmentu a ukazuje, že náročného zákazníka také nezklame.

Luxusní SUV

Větší vozy se dnes stále více dostávají do popředí a tak je jasné, že jejich prodeje zajímavě rostou. Nabídnou mnoho pozitiv, a to od praktičnosti, po bezpečnost, až třeba po pohodlnost. A ta se pochopitelně hlavně u luxusních vozů přímo očekává. Jak si zajistit, abyste nebyli zklamáni a i dlouhá jízda ve voze byla pohodlná? Určitě to zajistíte tím, že si pořídíte automobil Porsche Cayenne, který v tomto ohledu zaručeně nezklame. Zajímavou volbou ale může být i další německá značka, konkrétně potom model BMW X4. Naši trojici nejlepších, tedy s ohledem na sedačky nejpohodlnějších vozů v tomto segmentu uzavírá model Acura RDX.

Vyšší střední třída

Do této kategorie můžeme zcela jasně zařadit automobily, které mají velmi dobrý poměr ceny a výkonu. Jsou celkem kvalitní, spolehlivá, a dají se pořídit za dobré peníze. A aby byla daná auta také pohodlná, pokud jde o posezení v sedačkách, je třebas si zvolit některý z trojice modelů, na které se aktuálně podíváme. Tím, který vás zaručeně nezklame, je automobil Kia Cadenza, který je rozhodně osvědčenou volbou a jasně ukazuje, že korejská automobilka má co ukázat. Když se podíváme i na další dvě místa, tak vás nezklame třeba Chevrolet Malibu, stejně jako byl dobře hodnocený i automobil Nissan Maxima.

Vyšší střední třída SUV

Také velmi vyhledávané vozy, u kterých se pochopitelně stejně jako v luxusním segmentu očekává to, že budou skutečně vyhovovat i pokud jde o příjemné posezení i při delší jízdě. Zapomeňte na to, že byste museli číst u každého vozu recenze a složitě je porovnávat. Kdo nechce šlápnout vedle, ten by měl vsadit na trojici námi doporučených vozů. Jako první je to Ford Edge, který je však stíhán dalšími dvěma automobily, které pocházejí od stejné automobilky. Ta tím jasně ukazuje, že vytvořit pohodlný vůz určitě umí. A o jakých autech zde tedy konkrétně mluvíme? Jedná se o Toyota Highlander a tím druhým zástupcem je následně Toyota 4Runner.

Nižší střední třída

Ne každý si může dovolit jenom ty nejlepší vozy na trhu. Je mnoho lidí, kteří pochopitelně nemají na luxus a tak hledají spíše něco levnějšího, ale za menší cenu. To ale neznamená, že se nutně musí spokojit s vozem, ve kterém bude chtít trávit co možná nejméně času. Jasným příkladem je v tomto ohledu zcela pochopitelně model Chevrolet Cruze, do kterého se můžete díky jeho pohodlným sedačkám doslova těšit. Není to ale rozhodně vůz jediný, který je v daném segmentu tím nejlepším. Vedle nešlápnete, ani pokud zvolíte model Honda Civic. I zde nezapomínáme ani na model třetí, který dost možná někoho i překvapí. Je to Mazda MX-5.

Běžná SUV, nebo běžná MPV

Jde o segment, který je určený spíše těm, kteří hledají běžný praktický automobil, ale nechtějí klasické karosářské verze, nýbrž trend poslední doby, tedy větší auto. I zde může být pohodlnost doslova zaručena. Tím vozem, se kterým nelze šlápnout vedle, je automobil Ford Escape. V porovnání s lepším segmentem SUV automobilka jasně ukazuje, že své kvalita také má. Hned na druhém místě se potom umístil Hyundai Tucson. Jedná se o již druhého Korejce v našem žebříčku, což potvrzuje mnohá slova o tom, že automobily daných značek už nejsou tak špatné, jak se o nich říká. Třetí místo následně uzavírá automobil Honda CR-V. Je sice na místě třetím, ale při porovnání s druhým místem zase až tak nezaostává. Pokud budete vybírat, je to čistě jenom na vašich preferencích.

Velká MPV a přímo praktické vozy

Jsou i vozy, které si lidé kupují hlavně za účelem maximální možné praktičnosti. I u nich by ale mělo být jasně očekáváno, že takové auto bude během jízdy maximálně pohodlné. Když se ptáte na to, které vám to splní, tak vám odpovíme. Dá se říci, že trojice nejlepších si je velmi podobná a také je třeba dodat, že sem patří i pick-upy, které také splňují požadavky hlavně na praktičnost. A co je tedy onou dobrou volbou? Na prvním místě je Toyota Tundra, na druhém potom Ram 1500 as třetí místo nejpohodlnějších vozů tohoto segmentu jasně uzavírá Honda Ridgeline.

Náš výčet je u konce a my věříme, že pokud je někdo, kdo při výběru vozu hledí hlavně na pohodlnost, jelikož v autě tráví velmi mnoho dní, tak toho rozhodně náš přehled nezklame a bude pro něho dobrým vodítkem ve chvíli, kdy nebude chtít být zklamán.