Peugeot ruší neúspěšné hybridy

Ukazuje se, že navzdory současným trendům nemusí být koncepce hybridních automobilů tak úspěšná, jak by se na první pohled mohlo zdát. Důkazem je případ automobilky Peugeot, která se nyní dokonce rozhodla úplně vyřadit dva svoje hybridní stroje. Jedná se o spojení elektromotoru s naftovým agregátem a spalovací model propojený se vzduchovým zásobníkem.

Legislativa znemožňuje prosazení modelu

Air hybrid, koncepce automobilu Peugeot, dává nadbytečnou pohybovou energie do zásobníků, obsahujících stlačený vzduch. Problémem ale není skutečnost, že by trh neměl o ekologické vozy zájem, nýbrž úskalí spojená s legislativou v Evropě. To alespoň tvrdí Maxime Picat, generální ředitel společnosti Peugeot. Ten upozorňuje, že některé země si stanovují svoje vlastní pravidla, která se týkají ekologických aut. Například se rozhodnou podporovat elektromobily případně hybridy s elektromotory a jednoznačně to uvádějí ve svých předpisech. Hybrid Peugeot 508 RXH do této kategorie nespadá, a proto mají smůlu. Stejná situace bohužel nastává i v případě propojení naftových motorů a elektromotorů. Na některých trzích není o naftové motory příliš velký zájem.

Koncepce končí, jaký je výhled do budoucnosti?

Z výše uvedených důvodů proto koncepce Air hybrid u společnosti Peugeot úplně končí. Je zřejmé, že turbodieselové motory získaly slávu jenom v Evropě, v ostatních částech světa jsou populární hlavně benzínové motory. Výrobce v zásadě lituje toho, že do koncepce investoval svůj čas a energii, protože se mu vynaložené náklady s největší pravděpodobností nevrátí. Kam nyní napne automobilka Peugeot své další síly v budoucnosti? Rozhodla se, že jakmile skončí výrobu těchto hybridních agregátů, bude se věnovat hybridním systémům založeným na využití benzínových motorů, kde by uvedené problémy hrozit neměly. V dalších letech proto vsadí na hybridy se zážehovými motory.

Rate this post