Patříte mezi typické majitele SUV? Podívejte se!

Už několik let trvá doslova nezastavitelný boom, který je spojený s oblibou velkých vozů. Co ještě lehce může být v normě, to jsou různé crossovery. Potom tu je ale segment plnohodnotných SUV, které už jsou na silnicích doslova nepřehlédnutelné, a u některých musíme objektivně říci, že už se jedná o vozy, které jsou opravdu veliké. Často se může jejich nákup zdát i zcela nepochopitelné. V porovnání s vozy combi totiž mohou být dražší, mohou být línější a zcela určitě mohou být také spojeny s vyšší spotřebou. Jediným pozitivem tak může být bezpečnost. A kdo dnes vozy SUV kupuje nejvíce? Podívejte se společně s námi.

Starší generace jasně dominuje

Když se podíváme na to, kdo dnes zcela jasně dominuje v souvislosti s nákupem vozů SUV, tak je to starší generace. První důvod je ten, že právě starší generace dnes mnohem více kupuje nové vozy. A jelikož trendem je právě to, že se bude jezdit ve větším, tak je zcela pochopitelné, že po něm také sáhnout. I to je jeden z hlavních důvodů, proč jsou dané vozy tak oblíbené. Pokud jde o generace mladší, které vybírají spíše ojetiny, tak zde už tolik vozů SUV k dispozici přece jenom není, což se podepisuje i na tom, že zde dominují spíše běžné kombíky.

S ohledem na potřeby

Možnou bezpečnost jsme zmínili výše, ale u ní musíme jasně říci, že záleží spíše na konkrétním modelu a na tom, jak projde jednotlivými testy. My se zaměříme spíše na potřeby jiného rázu. A to takové, které jsou spojené s tím, že už je třeba hledat takový automobil, do kterého se dobře nasedá a dobře se z něho také vylézá. I zde můžeme jasně naznačit, že se o tento fakt obvykle zajímá také starší generace, která ale ještě nemusí mít žádné zdravotní problémy. Je to však pro ně jednoduše pohodlnější, než se soukat do menšího vozu. Dále nesmíme opomíjet také to, že právě pro osoby s horší pohyblivostí může být nasedání do daných vozů mnohem jednodušší. Zkrátka a jednoduše otevřou dveře a jenom si sednout. Bez krčení, předklánění, nebo snad zaklánění.

Kdo chce mít rozhled

Různé průzkumy jasně potvrzují, že celá řada řidičů a také řidiček mají velký problém s tím, že ze svého vozu jednoduše nemají příliš velký rozhled. Je to spojeno s tím, že jsou v podstatě příliš nízko nad vozovkou. A tím, že sedí nízko, pochopitelně nemají ani možnost vidět dobře přes samotnou kapotu, a to hlavně s ohledem na to, co se přímo před ní děje. Dále nezapomínejme ani na fakt, který je spojený s tím, že ještě větší problém mohou mít osoby menšího vzrůstu. A to, i když si nastaví sedadlo tak, aby jim maximálně vyhovovalo. Proto mnohem radši volí právě modely SUV, u kterých mají několik zcela samozřejmých jistot. Ty jsou spojeny s tím, že mohou dobře vidět těsně před sebe, stejně jako všude okolo. Podobné, jako u řidičů dodávek, kteří jsou blíž a tak mají lepší výhled. Nehledě na lepší jízdu v noci, protože právě vyšší posed je jistotou, že nejste tolik oslňováni světly od projíždějících vozidel naproti. Zvláště, pokud jejich světla nejsou dobře seřízena.

Pro milovníky místa

Porovnejme si některý městský model vozu s SUV, a bude hned jasno, jaká je další kategorie lidí, kteří si modely SUV kupují. Jsou to právě ti, kteří se ve svém voze jednoduše nechtějí tísnit a chtějí zde mít vždy dostatek prostoru. A je jedno, zda je to nahoře nad hlavou, na stranách, nebo se jedná o prostor pro cestující vzadu. U některých je dokonce na sadních sedadlech i dělicí přepážky, kdy mohou jezdit jenom 4 cestující v jednom voze. To celkovou pohodlnost výrazně zvyšuje, a tak nikdo v podstatě nemůže říci, že by mu model SUV nenabídl prostor. Pokud jste milovník místa v autě a nemáte rádi stísněné interiéry, je jasné, že jste zcela určitě také jeden z hrdých majitelů některých ze současných modelů na trhu.

Někdy je třeba udělat dojem

Další skupina lidí, kteří si kupují SUV je jasně spojena s faktem, že je jejich cíl jasně udělat dojem. Pokud nyní nepůjdeme cestou klasické nabídky, která toho zahrnuje mnoho, ale podíváme se na luxusnější segment, tak musíme říci jednu velmi důležitou věc. A tou není nic jiného, než to, že vozy SUV, pokud jsou od prestižních automobilek, skutečně dojem ukážou udělat. A to velmi dobrý. Není to jenom jejich design, který na první pohled jasně dominuje. Zapomínat nesmíme ani na jejich výbavu, nebo použité materiály, a celkové provedení. Pro ty, kteří si potrpí na komfort a celkový luxus, je vůz SUV skutečně něčím, s čím zaručeně vedle nešlápnou. Toto byste si měli rozhodně pamatovat i vy sami. Mějte to na paměti. Pozor ale na to, že ten co chce s takovým vozem udělat skutečný dojem, musí do své peněženky sáhnout opravdu hluboko. Řada modelů totiž začíná v samotném začátku na několika milionech.

Do náročného terénu

I když dnes jsou vozy SUV prodávány i do města, jejich původní koncept byl zcela jiný. Vyšší světlá výška, větší rozvor a pohon všech čtyř kol. To je jasná kombinace ve chvíli, kdy je hledán automobil určený primárně do náročnějšího terénu. Pokud právě v něm žijete, je jasné, že jste také jedním z typických majitelů vozů SUV. Zde ale musíme dodat i to, že některé vozy dnes dané požadavky ne vždy plnohodnotně splní. Na první pohled sice vypadají velké a kvalitní, ale vše je doháněno spíše různými plasty a karosářskými díly. Ne každé SUV tedy v terénu skutečně dokáže obstát tak, jak se od něho na první pohled může očekávat. I to mějte na paměti, jinak může dojít k tomu, že si koupíte jenom obyčejný osobní automobil, který budí dojem celkové velikosti, ale ve skutečnosti nedokáže nabídnout nic navíc.