Chcete znát nejkvalitnější automobilky? Výsledky vás překvapí


Warning: Undefined array key "random_ads_start_direction" in /data/web/virtuals/344391/virtual/www/domains/auto-gril.cz/wp-content/plugins/ad-injection/ad-injection.php on line 2173

Podle čeho si kupujete svůj vůz? Hledíte kromě výbavy a vzhledu také na kvalitu? Pokud ano, jistě vás bude zajímat jedna z posledních studií, která se věnuje právě kvalitě jednotlivých automobilek a jejich nových modelů. Tyto výsledky jsou známé pod označením Initial Quality Study, která má poměrně velkou váhu a úspěch v daných studiích pro každou firmu pochopitelně znamená celou řadu různých pozitiv. Unikátní je průzkum i v tom, že se soustředí výhradně na nová auta, která jsou testována první tři měsíce od doby pořízení. A právě čím méně problémů a závad se na voze vyskytne, tím lepší hodnocení daný vůz a pochopitelně také automobilka získává.

Než se na konkrétní výsledky podíváme, je třeba říci, že testováno bylo více než 80 000 automobilů, a u každého z nich se řešilo více než 200 různorodých věcí. Následně byla daná data zpracována a výsledkem toho není nic jiného, než unikátní porovnání toho, jak si dnes jednotlivé automobilky a nově prodávané modely stojí. A nutné je říci, že v některých případech skutečně není o unikáty nouze. Pojďme na to.

Kdo je vítězem? Překvapivě Kia

Začít pochopitelně musíme vítězem, který je rozhodně velmi překvapivý. A to z toho důvodu, že automobilka Kia dnes patří spíše do segmentu vozů, které jsou levnější. A v souvislosti s tím si mnoho lidí myslí, že je zde výrazně ubíráno na kvalitě, což se musí někde projevit. Jak je ale jasně patrné, rozhodně to jsou jenom různé spekulace. Výše zmíněné testování jasně potvrdilo to, že automobilka Kia má i přes svou celkem nízkou cenu mnoho dobrých kvalit. Musíme dokonce říci, že ty jsou takové, že letošní ročník jasně dominovala. Už to samo o sobě jasně ukazuje, že korejských vozů není nutné se přímo obávat. Tím si buďte jisti i vy sami.

U druhé místo míří do Koreje

Jak je to s druhým místem? Tu obsadila automobilka Genesis. Pokud jste o ní neslyšeli, nebo máte jenom kusé informace, je třeba se na ní podívat blíže. Jedná se totiž o luxusnější divizi automobilů Hyundai. A právě tato automobilka je dnes s výše zmíněnou Kia také velmi hojně srovnávána. I Hyundai a samotný Genesis je totiž označována za automobilku, která cílí spíše na nízkou cenu a mnozí lidé tak mají pochopitelně pochyby o celkové kvalitě. Jak je ale na první pohled vidět, jsou to i zde obavy zbytečná a tak kdo jezdí vozem Genesis, ten si může být jist, že zklamán nebude.

Luxus až na třetím místě

Pojďme si uzavřít stupně vítězů. Až na třetím místě se totiž umístila automobilka, která v minulosti jasně dominovala a která jasně ukazovala, že je unikátní. Pád na třetí místo ale určitě není důvod propadat panice. Když se podíváme i z druhé strany, tak musíme jasně říci, že třetí místo danou kvalitu v podstatě potvrzuje. A o jaké automobilce je řeč? Jedná se o Porsche, která dlouhodobě patří do segmentu vozů unikátních. I v rámci třetího místa jí hraje do karet to, že výsledky má celkově lepší, než loňský rok. I když je tedy třetí, tak ve výsledcích studie vycházejí nové vozy lépe, než loni, kdy vyhrála. Ukazuje to i na to, že se automobilový trh výrazně vyvíjí, právě směrem ke kvalitě.

Jak si stojí další automobilky?

Pojďme společně uzavřít další pětici, abychom měli jasno v tom, jaké automobilky patří mezi takové, u kterých skutečně není důvod obávat se pořídit si od nich automobil. Na čtvrtém místě se objevil oblíbený Ford. Zde ale musíme říci, že jelikož se jedná o celosvětové srovnání, patří sem jak Ford prodávaný u nás, tak sem patří také Ford spojený s prodeji ve spojených státech. Každopádně platí, že čtvrté místo je pro tuto automobilku také poměrně výrazný úspěch.

Až za Fordem se následně umístila automobilka BMW. To je poměrně razantní problém, jelikož je třeba říci, že právě ta se dlouhodobě snaží budit dojem toho, že její vozy jsou skutečně jedny z nejlepších na trhu a zákazníci za to zcela pochopitelně musí platit nemalé peníze. Jak se ale ukazuje, ne vždy jsou peníze dány správným směrem. I když umístění v první pětici také není špatné, ale na druhou stranu vzhledem k cenám vozů se jistě očekávalo, že půjde automobilka o něco výše.

Jak je to na chvostu?

I to by vás mělo zajímat, jelikož to může určit, kolik problémů budete hned na začátku se svým automobilem mít. Máme-li být konkrétní, tak z porovnávaných automobilek skončila na posledním místě Toyota. Ano, právě ta automobilka, o které mnozí stále říkají, že je dokonalým symbolem kvality. Před ní se umístila automobilka Mini. Opět unikát, který je spojený hlavně se stylem, který je také náležitě oceněn, pokud si vůz chcete koupit. Když jde o kvalitu, konkrétní studie jasně potvrzuje, že je dobré být na pozoru. Totéž lze říci i o automobilce Volkswagen, které se také příliš nedařilo. Nutno ale dodat, že rozptyl jejích vozů je skutečně velký. Dá se tedy očekávat, že kvalitou oplývají spíše kvalitní a luxusní limuzíny, zatímco problémy se objevují spíše u obyčejnějších vozů pro masy. Právě to ale následně vede k tomu, že hodnocení automobilky není příliš dobré, což se může podepsat i na výsledných prodejích. Ale když s nimi neotřásla ani aféra Dieselgate, tak nějaké hodnocení přílišnou paseku nenadělá.

Ostatní na průměru

Na jaké automobilky jsme zapomněli? Je to třeba klasický a u nás velmi oblíbený Hyundai, stejně jako to jsou vozy Chevrolet, nebo například Nissan. To všechno jsou automobilky, které jsme dosud nezmínili. Jak si v testu stály? Musíme říci, že nejsou ani nejlepší, ani nejhorší. Jde tedy o běžná klasická auta, u kterých se problém může, ale nemusí vyskytnout. Je to zkrátka a jednoduše individuální.

Rate this post