Oprava špatného příjmu autorádia
Hudba je pro mnoho lidí nezbytností na všech jejich cestách. I když je možné pořídit skutečně zajímavá rádia, která umožní přehrávat doslova libovolnou vlastní hudbu, nesmíme zapomínat na to, že většina lidí dnes volí spíše klasiku. A tou je standardní naladění FM radiových stanic. Pokud se u vašeho vozu právě v této oblasti vyskytne problém, a to buď v souvislosti s tím, že signál není vůbec k nalezením nebo jen často nekvalitní a vypadává, je třeba zjistit nejenom původ konkrétní závady, ale je logicky třeba i to, aby se začalo pracovat právě na jejím odstranění.

oprava špatného příjmu autorádia
Zkontrolujte kabeláž
To je první krok, který je třeba udělat. Je třeba vědět, že od konkrétního autorádia vedou kabely až k vaší anténě. Je jasné, že hlavně u starších vozů může být kabeláž již výrazně poničena, což vede k tomu, že konkrétní část může být buď jenom poškozena, nebo může dojít i k tomu, že konkrétní část kabeláže je dokonce i přerušena. V takovou chvíli je třeba vědět, jak situaci vyřešit. Nejprve ale zmiňme, jak zjistíte, že je něco v nepořádku. Je třeba jít po jednotlivých kabelech, které jsou vedeny hlavně interiérem vozu, do oblasti střechy, kde se napojují na anténu. Je dobré zjistit, kudy daný kabel vede, a poté ho zkontrolovat.
Pokud se jedná o přerušení v některém z konkrétních míst, jsou možné dvě cesty, které jsou s konkrétní opravou spojeny. První možnost je jednodušší, a pokud nechcete opravou trávit mnoho času, je více než jasné, že ji doporučujeme. Jednoduše nahradíte konkrétní poškozenou část daného kabelu novým kusem, který na ten současný kabel napojíte a máte hotovo. Druhá cesta je spojena s tím, že vyměníte celou kabeláž, která vede od vašeho autorádia, až k vaší anténě. Zde je třeba počítat s faktem, že se nejedná ani o nic jednoduchého, ani se nejedná o nic rychlého.
Zkontrolujte vaši anténu
Pokud jsou kabely v pořádku, může být problém přirozeně ve vaší anténě. I ta je zařízením, u kterého nemusí být nic neobvyklého, že jednoduše vypoví službu. Pokud se jedná právě o tento problém, je řešení celkem jednoduché. Tím řešením není nic jiného, než jenom výměna konkrétní antény. Dnes lze na trhu najít celou řadu typů, které jsou spojeny nejenom s konkrétním modelem vozidla, ale které jsou také univerzální. Výměna konkrétní antény obvykle není nic složitého a měl by demontáž té původní a montáž té nové zvládnout bez případných potíží jakýkoliv zručnější člověk. Logicky bychom neměli zapomínat také na jeden důležitý fakt, který je to, že konkrétní návod k výměně lze nalézt online, nebo v různých brožurách k vašemu vozu.
Jaký koupit typ?
Když už je problém skutečně ve vaší anténě, může to být celkem dobrou zprávou. A to z důvodu, že můžete nejenom pořídit novou, ale i z toho důvodu, že už můžete pořídit lepší. Díky tomu bude FM signál kvalitnější. Prvním možným a nejjednodušším krokem je pořízení pasivní antény. Ta je naprosto standardním a tedy logicky také tím nejlevnějším řešením na trhu. V místech, kde je však signál špatný, nemusí být příjem dokonalý. My proto doporučujeme koupit raději anténu se zesilovačem. Důvod je v tomto ohledu jasný. Je to zesílení FM signálu a tím i jistota toho, že poslech hudby bude vždy bez problémů. Pokud máte zároveň kvalitní nebo originální autorádio, rozhodně tímto krokem problémy vyřešíte. Určitě není případný výdaj za tento typ natolik velký, abyste ho museli ihned zavrhovat. Navíc si můžete být jisti, že s ohledem na kvalitu signálu rozhodně nebudete zklamáni, jelikož ten může být v porovnání se starší pasivní anténou zcela někde jinde. Poslech dokonale kvalitní hudby nemusí zklamat kdekoliv.
Problém může být právě v příjmu signálu
Pokud není problém ani s vadnou anténou, ani s konkrétní kabeláží, je třeba zmínit, že problém může být jednoduše v nekvalitě přijímaného signálu. Pokud vás zajímá, jak i tento problém vyřešit, není třeba se obávat jakýchkoliv složitých postupů. To hlavní, co je potřeba, je jenom zesilovač. Ten se hodí v případech, kdy máte buď obyčejné, nejčastěji noname rádio, nebo máte velmi obyčejnou anténu. V takovém případě je zesilovač signálu tím, co budete potřebovat. My doporučujeme takovou variantu, která dokáže sílu signálu nejenom v případě potřeby zesílit, ale doporučujeme také variantu, která ho dokáže v případě potřeby také utlumit. I to mohou být situace, které následně vedou ke zhoršenému příjmu. Dále byste neměli zapomínat na krok spojený s tím, že se také neobejdete bez potřebného napájení. Připojení samozřejmě není zase až tak složité, zvláště potom v případech, kdy zohledníme informaci o tom, že jako napájení stačí jenom 12 V. Po zapojení zesilovače signálu by s příjmem již neměl být jakýkoliv sebemenší problém.
Chyba může být i v rádiu
Ta poslední situace, která může nastat, je spojena s tím, že konkrétní chyba bude spojena právě s vaším konkrétním rádiem. I když všechny jednotlivé prvky fungují správně, autorádio může mít problém s tím, že si se signálem neporadí a tak nezvládne stanici naladit. Obvykle to znamená, že je v takovém případě špatný tuner. Závadu si potvrdíte ideálně tím, že vyzkoušíte zapojení jiného autorádia. Pokud to funguje, již víte, co je skutečnou příčinou. Cesty k odstranění jsou v takovém případě hned dvě. Tou první je možnost nechat si stávající autorádio opravit. V druhém případě může být cestou to, že si pořídíte zcela nové. Obě možnosti mají své pro a proti a tak je jenom na vás, jakým směrem se vydáte. Roli by měla hrát především cena, která je s tímto řešením spojena.