Co je trendem v oblasti pořizování firemních vozů?

Bez auta se dnes neobejde žádný podnikatel, musí navštěvovat své obchodní partnery, dodavatele, zákazníky, ale třeba i úřady, bez automobilu se prostě neobejde. Koupit v dnešní době vůz je vzhledem k nabídce na trhu velmi jednoduché. Zamysleli jste se někdy při pořizování vozu, jaké možnosti financování jsou na trhu, zda by operativní leasing nebyl lepším, a to hlavně cenově výhodnějším řešením? Je totiž dokázáno, že pro většinu firem určitě ano, a to hlavně v porovnání s leasingem běžným.

V čem je tato možnost unikátní?

Představte si, že kupujete vůz na běžný leasing – zaplatíte jeho plnou cenu, zaplatíte úroky, musíte se o vše spojené s provozem vozu starat, a po splacení leasingu s vozem pár let jezdíte a poté ho prodáte výrazně pod cenou. Stačí potom pár výpočtů, a vyjde vám, že jste prodělali. Naproti tomu operativní leasing pro firmy funguje na principu dlouhodobého pronájmu. Stačí sepsat smlouvu, a již odjet s vozem, u kterého budete platit pouze pravidelné měsíční platby. A jakmile smlouva končí, vůz vracíte, a můžete vybrat opět nový, a to za stejně výhodných podmínek.

Jaký je konkrétní finanční dopad?

Mluvíme-li o výhodnosti, určitě je dobré zmínit i konkrétní výhody, které může tato varianta, tedy které může operativní leasing pro podnikatele nabídnout. Mezi ty hlavní patří jistě kapitál, který tak nevážete ve firemních vozech, ale máte ho k dispozici doslova kdykoliv. K dalším výhodám můžeme také patří např.:

  • Neměnná měsíční splátka po celou dobu operativního leasingu
  • Měsíční splátky jsou počítány z rozdílu pořizovací a garantované zůstatkové ceny
  • Splátky obsahují povinné ručení, i havarijní pojistku
  • Touto možností lépe optimalizujete své cashflow
  • Díky silné leasingové společnosti můžete dosáhnout na výhodnější podmínky

A jak na to? Ideálně si vybrat spolehlivého partnera, který vás osloví nejenom bohatou nabídkou vozů, ale samozřejmě i akceptovatelnými cenami  a šíří služeb. Oslovte některou ze společností, která se zabývá operativním leasingem a nechte si vypracovat nabídku. Např. společnost LeasePlanGo poskytuje služby na svých webových stránkách online.

leaseplango