Nový Superb Combi jde do výroby

Tuzemská Škodovka již oficiálně započala výrobu svého modelu Škoda Superb Combi. Tedy abychom byli konkrétní, máme na mysli výrobu druhé generace tohoto modelu. Ostatně to, že sériová výroba začne skutečně co nevidět, se dalo očekávat. A to z toho důvodu, že tento vůz už byl na našich silnicích několikrát spatřen bez maskování, což samozřejmě výrazně podporovalo různé spekulace o tom, kdy k oficiální výrobě dojde. A tento den právě nastal.

Kde se automobil vyrábí?

Volba konkrétního závodu, kde bude docházet k samotné výrobě, bylo již předem jasné. Jde o závod nedaleko Rychnova nad Kněžnou, tedy konkrétně o závod v Kvasinách. Zde už také vznikla i první postprodukční verze, kterou budou následovat již standardní sériové kusy. Na to, než se dostanou do oficiálního prodeje, si však budeme muset zatím ještě počkat. A to proto, že Škodovka nejprve plánuje oficiální představení, které by se mělo uskutečnit na autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem. A nejpozději do jednoho měsíce od něho by již měl začít oficiální prodej. Z toho důvodu je jasné, že zatím není k dispozici žádný konkrétní ceník a tak se dá očekávat, že vše se dozvíme až v termínu autosalonu.

Škoda má s modelem Superb Combi velké plány

Pokud se podíváme i na to, jakou plánuje Škodovka prodejnost, musíme říci, že rozhodně není malá. A to z toho důvodu, že v plánu je prodat alespoň 1 500 modelů, a to ještě v tomto roce. Podobný počet je plánován i v rámci klasické karoserie, a to v provedení liftback. Zda se to povede, je zatím ve hvězdách. Vzhledem k prvotnímu pozitivnímu ohlasu na vůz se však dá očekávat, že by dosažení daných čísel nemělo být nijak komplikované a složité. Každopádně Škodovka jistě očekává po představení prvotní nápor a aktuálně spuštěná výroba jasně znamená, že chce jednotlivé autosalony dostatečně zásobit.

skoda-superb-combi-1

skoda-superb-combi-2

skoda-superb-combi-3

skoda-superb-combi-4