Nový Opel Insignia je plánován na rok 2017

Podíváme-li se na úspěšnost jednotlivých modelů značky Opel, rozhodně musíme říci, že jasně dominuje model Insignia. Ten poprvé spatřil světlo světa už v roce 2008 a od té doby se stále jedná o první generaci, kterou automobilka prodává. Samozřejmě za tu dobu byl vůz několikrát modernizován a dočkal se několika zajímavých faceliftů. Stále se ale ve svém základu jedná o auto, které je na trhu už 7 let. A v nejbližších dvou letech se žádné změny nečekají. Na druhou stranu to může být i potěšující zpráva, která souvisí s tím, že si dá Opel na designu druhé generace tohoto úspěšného vozu skutečně záležet.

Vůz bude vycházet z konceptu Monza

Že to Opel myslí s novou Insignií skutečně vážně, to dokládá také v minulosti představený koncept Monza, který by se měl stát předlohou právě pro novou generaci tohoto modelu. Ihned po představení daného konceptu se objevila celá řada pochvalných reakcí, kde se nešetřilo chválou hlavně na moderní, nadčasový a možná až futuristický vzhled. Bude-li přesně taková i nová Insignia, rozhodně se máme na co těšit. Zatím to vypadá, že ano, jelikož plánovaný rozvor je o 10 cm větší, což by danému konceptu mělo odpovídat. Na druhou stranu je třeba stále počítat s tím, že drobným negativem současného desénového návrhu je hlavně menší prostor v interiéru. Především prostor nad hlavou je za účelem aerodynamického designu vozu výrazně snížen.

V plánu je také redukce hmotnosti

I když se Monta předvedla spíše jako hatchback, cílem automobilky je, aby Insignia spíše připomínala sportovní kupé. Přesto má stále jít o praktický vůz, které může najít uplatnění třeba i u čtyřčlenných rodin. Důraz ale bude kladen i na jízdní vlastnosti, stejně jako výkon. V souvislosti s tím je slibováno, že hmotnost vozu by měla klesnout dokonce o více než 100 kilogramů. Nechme se tedy překvapit, jak vše nakonec dopadne.