Hybridy Toyota jsou stále oblíbenější

Je to právě Toyota, kterou si dnes mnoho lidí spojuje s celkovou kvalitou, pohodlí, ale hlavně vysokou spolehlivostí. Stejně tak ji můžeme spojit i s neustálým vývojem, který je s touto značkou spojený. Ukazuje to především fakt, že automobilka byla jednou z prvních, která začala vyvíjet a která začala na světový trh uvádět hybridní automobily. Pokud si myslíte, že je to pouze věc posledních let, vyvedeme vás z omylu. První hybridy Toyota se začaly prodávat už v roce 1997. V té době se samozřejmě ještě jednalo o méně dokonalé verze, které se s těmi současnými jenom těžko srovnávaly. Už v té době ale bylo jasné, že to bude úspěšný směr této automobilky. Konkrétně tím prvním vozem byla Toyota Prius.

Již 8 000 000 prodaných modelů

Že se úspěch dostavuje, naznačuje i aktuální počet prodaných hybridů, kterým se může Toyota pyšnit. Podíváme-li se na aktuální číslo, potom je to celých 8 000 000 prodaných kusů, což se nedávno Toyotě povedlo. Přitom první roky nevypadal vývoj nijak zvlášť dobře. Samotný první rok se totiž prodeje nepočítali na desetitisíce, ani tisíce. Počet lidí, kteří si v té době koupili hybrid, byl pouze 300. Přitom o jeden jediný rok později to již bylo zhruba šedesátkrát tolik. Máme-li být konkrétní, bylo to 17 600 prodaných vozů. Asi nebude překvapením, že s každým krokem prodeje výrazně narůstaly.

O jaké vozy je největší zájem?

Nutno říci, že Toyota na své hybridy stále myslí spíše okrajově. Podíváme-li se konkrétně, dominují modely Prius, které jsou k dispozici ve dvou verzích. Jedná se o plug-in a Prius+. S postupným úspěchem však dochází k tomu, že to jsou i modely Yaris, Auris a Auris TouringSports, které můžeme s tímto alternativním pohonem spojit. Podíváme-li se ještě o něco dále, musíme zmínit i luxusnější divizi Lexus. I ta patří Toyotě a i ta několik hybridů nabídne.