Nový Fiat Tipo je na českém trhu

Očekávané mohou být nejenom novinky od prestižních automobilek, ale také novinky, které jsou spojeny s běžnými vozy. Skvělým příkladem je například Fiat Tipo, který už se dostal na náš trh. A v souvislosti s tím si můžeme představit nejenom možnosti a varianty tohoto vozu, ale můžeme si představit i informace o tom, na kolik nás vůz vyjde.

Základné verze začíná na částce 281 300 Kč

Začít samozřejmě musíme na základní verzi tohoto vozu, který činí 281 300 korun českých. Pokud se podíváme konkrétněji, co za tuto cenu dostaneme, je to výbavový stupeň Tipo, který je osazený také benzinovým motorem o objemu 1,4 litru. Pozitivem je, že ani základní výbava rozhodně nezklame a tak v rámci této ceny získáte třeba dálkové centrální zamykání, stejně jako přední okénka v elektrice, nebo získáte také klimatizaci, která je také velmi prospěšnou výbavou, kterou oceníte hlavně v létě. A výkon zmíněného motoru? Ten je 70 kW, což pro běžné cestování nenáročných jedinců rozhodně může dostačovat.

K dispozici je i naftový motor

Pokud se podíváme na základní provedení s naftovou motorizací, potom je třeba říci, že k dispozici můžeme mít motor 1.3 Multijet. Vůz s touto motorizací však už vyjde o něco více, a to konkrétně na 351 300 Kč. Pokud si připlatíme dalších 30 000 korun, můžeme získat dieselový motor o objemu 1.6 litru, který už slibuje výkon 88 kW, což je hodnota o něco lepší než u základního benzinového motoru.

Vyšší výbava je k dispozici také

Samozřejmě základní výbavou nabídka tohoto vozu rozhodně nekončí. Pokud máte zájem investovat do lepšího provedení, můžete se těšit třeba na litá kola, automatickou klimatizaci, zrcátka v elektrice, stejně jako třeba tempomat, nebo multimediální systém. S vrcholným motorovým provedením vás poté vůz vyjde na cenu 449 000 korun českých. Mluvíme o verzi Opening Edition Plus, která zahrnuje motor 1.6 Multijet.

Rate this post