Alfa Romeo Giulietta bude spojena se zajímavou změnou

Poslední zprávy z automobilky Alfa Romeo ukazují, že se chystá nová generace modelu Giulietta, která by měla být postavena na zkrácené platformě, kterou aktuálně využívá model Giulia. A toto konkrétně by mělo být spojeno hned s několika zajímavostmi, hlavně s ohledem na konkrétní technické možnosti. Podívejme se společně na to, co nás může čekat.

Vsadí se na pohon zadních kol

Je sice pravdou, že automobilka tuto zprávu zatím oficiálně nepotvrdila, ale již podle několika náznaků je jasné, že se o této cestě skutečně uvažuje. Co již bylo potvrzeno, to jsou informace o tom, že z technického hlediska by to díky zkrácené platformě možné bylo. A tak by se nová generace tohoto hatchbacku skutečně mohla dočkat pohonu zadních kol.

Určitě musíme říci, že by se jednalo o něco poměrně zajímavého, nikoliv však zcela ojedinělého. Příkladem může být koncept Lancie Fulvia Coupé, která nabízela taktéž pohon zadních kol. A kdo za ní stál? Byl to Alberto Dillilo, který je aktuálně designérem koncernu FCA, který se zabývá právě i novým konceptem Alfa Romeo. Dá se tedy očekávat, že dané spekulace nebudou jenom plácnutím do vody.

Výjimečné postavení na trhu

A co je hlavním důvodem pro to, vydat se právě touto konkrétní cestou? Je to určitě snaha o to, získat výjimečné postavení na trhu. Pokud se totiž rozhlédneme napříč jednotlivými automobilkami, je zde zatím jenom jeden jediný konkurent. Tím je BMW řady 1. Zde se však předpokládá, že s novou generací tohoto modelu bude realizován i přechod na zcela novou platformu UKL, která už počítá pouze s pohonem kol předních. A tak se Alfa Romeo Giulietta stana jediným vozem ve své třídě, které by pohon zadních kol měla. A to může být pro mnoho zájemců lákavá a mnohdy i zcela jasná volba. Nechme se tedy překvapit, jak vše nakonec dopadne. Šance jsou více než vysoké.

Rate this post