Volkswagen zavře továrnu v Drážďanech


Warning: Undefined array key "random_ads_start_direction" in /data/web/virtuals/344391/virtual/www/domains/auto-gril.cz/wp-content/plugins/ad-injection/ad-injection.php on line 2173

Pokud bychom se měli podívat na nejzajímavější továrny spojené s výrobou automobilů, rozhodně nesmíme zapomínat na tu, kterou má Volkswagen v Drážďanech. Unikátní je totiž v tom, že se nejedná o běžnou nevzhlednou halu. Právě naopak. Jedná se totiž o velmi zajímavou skleněnou realizaci, díky které je vcelku dobře vidět, jak probíhá výroba a montáž luxusní limuzíny, kterou je Volkswagen Phaeton. Právě tento vůz se v této hale vyrábí. Jak se ale ukazuje, v budoucnu se pravděpodobně tento výrobní skvost bude muset uzavřít.

Důvodem jsou především finance

Pokud bychom se měli podívat na hlavní důvod tohoto kroku, tedy uzavření továrny, jsou za vším především finance. Nedávná aféra s názvem Dieselgate totiž byla, a ještě bude spojena s nemalým finančním vydáním. A tak Volkswagen logicky hledá možné cesty, jak ušetřit. A právě skleněná výrobní hala, kde se denně vyrobí pouze 8 nových automobilů je logicky cestou, kterou je možné se vydat.

Do karet automobilce samozřejmě nahrává také to, že na začátku příštího roku bude výroba vozu Volkswagen Phaeton definitivně ukončena a tak samotná hala vlastně již nebude potřeba. Změnit by se to mohlo v rozmezí let 2018 – 2020, kdy by se mohla objevit zcela nová verze tohoto automobilu.

Továrna automobilce zůstává

Pozitivní zprávou však bude to, že se rozhodně neuvažuje o tom, že by se snad tato továrna prodala. Volkswagen jasně potvrdil, že si danou halu i nadále ponechá. A to i z důvodu, že kromě výroby zde mohou být realizovány také různé konference, teambuildingy, stejně jako třeba i koncerty. A řada z nich je již naplánována na následující roky. Navíc je stále otevřena i myšlenka, že by se výroba mohla do této haly i nadále vrátit. Na kolik je to reálné ukáže až budoucnost. Co je ale jasné, to je fakt, že by zde měla probíhat výhradně výroba modelu, který bude poháněný elektromotorem.

Rate this post